Erzincan TSO arkalama tırı yola daha çok

Dalan üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 şiddetinde kim depremler sonrasında Erzincan Tecim ve Endüstri Odası yardım tırı, Malatya’ya gitmek üzere yola çıktı.

Yardım tırını teşyi etmek amacıyla, Erzincan Valisi Mehmet Çalma, Erzincan Belediye Reisi Bekir Aksun, Erzincan TSO Başkanı Ahmet Tanoğlu, Divan Başkanı Mehmet Yüce Katarakt ve divan üyeleri AFAD binası uğrunda amade bulundular. Açıklama fail Ahmet Tanoğlu konuşmasında, “Öncelikle Tanrı hakeza ayrımsız afeti ayrımsız daha yaşatmasın. Biz daha evvel de depremi yaşadık ne kadar dokunaklı olduğunu biliyoruz. Hareket olduğu andan itibaren Valimle irtibata geçtik. Sabah saat 08: 30 da aradım kendilerini üzerimize düşen ne varsa başımızla beraber olduğunu söyledim. Valim da ihtiyaç olan listeyi bize söyledi ivedi gösterici ve ışıldakları derhâl temin ettik, gönderdik. Valimden bilgileri alarak Malatya ilimizin hangi ihtiyacı varsa o ihtiyaçlar doğrultusunda tırımızı doldurduk. Üzerimize hangi düşüyorsa başımızla bu arada bir tır değil 10 tır kurban olsun servetimiz birlikte gitsin kâfi ki vatanımız milletimiz ayağı kalksın.” dedi.

Bununla birlikte Erzincan Valiliği koordinesinde başlatılan ” Herhangi Bir Evden Aynı Battaniye” kampanyası kapsamında de Erzincan Ticaret ve Endüstri Odasının destekleri ile hazırlanan arkalama tırları birlikte facia bölgesine uğurlandı.

Erzincan Valisi Mehmet Arak, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu, Divan Başkanı Mehmet Mürtefi Katarakt ve divan üyeleri vasıtasıyla hareket bölgesine uğurlanan arkalama tırından muhit Erzincan Tecim ve Uran Odası yönetimi ve üyelerine teşekkür eden Erzincan Valisi Mehmet Makas, yardım kampanyasına ilk günden beri bati destek veren Erzincan TSO’ya teşekkürname etti. – ERZİNCAN

Share: