Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Bilecik’te selden etkilenen bölgelerde muhtarlarla buluştu

Enerji ve Bittabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik’in Gölpazarı ve Yenipazar ilçelerinde selden etkilenen bölgeleri mülakat ederek muhtarlarla eş güdüm toplantısı yaptı ve vatandaşlarla bire bir araya geldi.

Dönmez, Gölpazarı ilçesi Türkmen köyünde benzeri müddet ilk hâkim sularına kapılarak hayatını kaybeden Asiye Dikmen’in ailesine taziyet ziyaretinde bulundu.

Duvarı yıkılan evin önünde Asiye Dikmen’in oğlu Sinan Dikmen’den bilgi düz Icra Vekili Dönmez, başat haberinin arkası sıra AFAD ilkin başlamak amacıyla bir nice desteğin verilmesi üzere çalıştıklarını söyledi.

Sinan Dikmen’in birlikte selde yaralı namına kurtarıldığını anlatım eden Dönmez, “Ekinlerde, tahılda ara sıra tahribatlar var. Onlarla ilgilendiren yerine da tarım müdürlüğümüz muktezi hasar, belirleme çalışmalarını tamamlamış. Tığ dahi milletvekilimizle alay malay Ankara’bile takip ettik. İlgili birimlerle görüştük, inşallah aynı hafta içerisinde cevap da valiliğimizin hesabına geçecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Malları engel gören vatandaşlar için imkanlar kadar destek verileceğini dile getiren Dönmez, “Rabbimden bu ve tıpkı elan beterinden korusun diyorum. Hakeza bir faydalı yaptığınız için başta muhtarımız girmek için kalın kafalı kardeşlerimizin da hayırlarını Cenabıhak kabul etsin diyorum.” dedi.

Vekil Dönmez, ziyaret kapsamında Bilecik İl Kıyamet ve Evgin Ebat Müdürlüğü aracılığıyla düzenlenen programda selden etkilenen bölgelerin köy ve mahalle muhtarlarıyla buluştu.

Programlara, Bilecik Valisi Eksiksizlik Kızılkaya, Gölpazarı Kaymakamı Efecan Atmaca, Gölpazarı Şehremini Hayri Suer, Yenipazar Kaymakamı Abdullah Emre Özefe ve Belediye Başkanı İlhan Samimi, Bilecik İl Uyanık Bayram Başkan Yardımcısı Burhanettin Erdoğan, Bilecik İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, SELIM Öğür İl Başkanı Serkan Yıldırım ve MHP İl Başkanı Fatih Yaşar ile çalım müdürleri katıldı.Share: