Endüstri esnafı dolandırıcılara alın uyarıldı

Erzincan İl Güvenlik Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Çağ Amirliği ekipleri, Yıpranmamış Sanayi Sitesi esnafını sahte mal ve dolandırıcılığa cebin broşür dağıtarak bilgilendirdi.

İl Itimat Müdürlüğü Topluluk Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri vatandaşları dolandırıcılara alın uyarmak konusunda muhtelif icraat ve etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor. Vatandaşların dolandırıcılara kanmamaları amacıyla internet ve görsel iletişim araçları alanında yapılan uyarıların beraberinde; polis güçleri ekipleri sokaklar ve meydanlara inerek vatandaşları yüz yüze ayyarlık konusunda uyarıyor. Dağıttıkları broşürlerle esnaf ve vatandaşları düzme para, dolandırıcılık, telefon dolandırıcılığı, gidiş geliş güvenliği ve emniyet kemerinin önemi konularında uyarıcı ekipler, dilenciler ve dolandırıcılar üstüne duyarlı davranmalarını istedi. Polis ekipleri dalavereli benzeri kapsam karşısında 112 Müstacel Davet Merkezi’ni aramaları üzerine dahi vatandaşlara bilgilendirmelerde bulundu.

Bilgilendirme üzere polis güçleri ekiplerine teşekkür fail Erzincan esnafı, düşkünlük ettikleri konular karşı bile düşün alışverişinde bulundu. – ERZİNCAN

Share: