Ekipler Müküs Çayı’nda akıntıya kapılan hemşireyi “Çeme Sidan” mevkisinde arıyor

Siirt’in Pervari ilçesinde Müküs Çayı’na düşüp akıntıya kapılan hemşire Eyüp Gün’i taharri çalışmaları 57’nci gününde sürüyor.

Beğendik beldesi doğruca 11 Haziran’bile ayağı kayarak çaya düşen İlçe Keyif Müdürlüğünde görevli meslektaşını yönetmek üzere suya giren ancak akıntıya kapılan Çağ’i taharri çalışmaları Müküs Köprüsü’nden kestirmece 1,5 kilometre uzaklıktaki “Çeme Sidan” mevkisinde yoğunlaştı.

Bitlis Polis Sualtı Taharri ve Kurtarma ekiplerinin yanı sıra Siirt’ten güllabi, UMKE, AFAD ekipleri ile güvenlik korucularının görev aldığı çalışmalara, dalgıçların bölgede dalış yapabilmesi üzere Pervari İlçe Özel İdaresine ilgili iş makinesi ile da destek veriliyor.

AFAD İl Müdürü Cahit Akkoyun’un koordinatörlüğünde yürütülen çalışmaları hemşirenin babası Okumuş Devir ve diğer yakınları üstelik strateji ediyor.

Pervari Keyif Müdürlüğünde memur abla Halime Timurtaş Müküs Çayı’nda akıntıya kapılarak yaşamını yitirmiş, arkadaşını yetişmek için suya giren abla Eyüp Devir ise akıntıya kapılarak kaybolmuştu.

Share: