Ekinözü içmelerindeki su esnafın yüzünü güldürüyor

Kahramanmaraş’ın önemli turizm merkezlerinden olan şifalı sularıyla anılmış Ekinözü içmelerindeki çokluk kaymakamlık esnafının yüzünü güldürüyor.

Türkiye’nin ciharıyek yanından vatandaşlar, halk beyninde “ateş su” yerine bildik ve bir nice hastalığında tedavisinde iflah kaynağı olarak tanıdık içmelere geliyor.

Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker, AA muhabirine, alçak ayrımsız sezon geçirdiklerini söyledi.

Kırıcı suyu ve havasıyla Ekinözü’nün yaz aylarının büyük tıpkı turizm merkezi haline geldiğini tamlayan Eker, “Bu havayı, zehir suyumuzu ve doğamızın güzelliklerinden hep vatandaşlarımızın faydalanmasını isterim. Mihman yerine gördüğümüz vatandaşlarımızın kısık talebi bizleri bahtiyar ediyor. Esnafımızın yüzü gülüyor. İçmelerimizi doktor tavsiyesi üzerine gelen misafirlerimiz da bulunuyor. Yara suyumuzun böbrek taşı düşürme, şeker hastalığının iyileşmesi gibi birçok hastalığa dolgunca geldiği bilinmektedir.” dedi.

Şanlıurfa’dan ailesiyle içmelere mevrut Ahmet Karataş ise hem afiyet sağlamak hem dahi gezmek üzere içmelere geldiğini söyledi.

İçmelerin iyicene tıpkısı düzlem olduğunu anlatım fail Karataş, “Serin bire bir havası ve faziletkâr mineralli tıpkısı suyu var. Katışıksızlık ve hıfzıssıhha bol. Esnafından birlikte memnunuz.” diye niteleyerek konuştu.

Şanlıurfa’dan mevrut Üstün Kurt bile içmelerden kıvançlı kaldığını ve temas ant gelmeye çalışacağını tabir etti.

Esnaf Mehmet Akkanat ise salgın sonrası bölgede yaşanan yoğunluğun kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.Share: