Düzce’ye mecmu donanımlı ivedi müdahale aracı

Esenlik Bakanlığı UMKE ekiplerinin fenomen hesabına sunu gelişmemiş sürede ulaşması için Düzce’ye 1 nüsha 4×2 UMKE Evgin Müdahale Uzlaştırıcı tahsis etti. SELIM Parti Genel Dalan Avrat Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, araçta muktezi tam evgin tıbbi tesisat malzemelerinin bulunduğunu söyledi.

Keşir, Düzce Keyif Müdürlüğü envanterine yeni bire bir şalter daha eklendiğini duyurdu. UMKE biriminin 138 UMKE personeli ve 2 adet 4×4 UMKE aracı ile Düzce ve güçlükle genelinde ivedili ve kıyamet durumlarında bakım verdiğini hatırlattı.

Afiyet Bakanlığı vasıtasıyla, facia ve ivedili buut tedbir çalışmalarında ekiplerin afete müdahale kapasitesinin artırılması amacıyla yıpranmamış tıpkısı aracın daha envantere girdiğini belirten Keşir “UMKE personelinin görüngü adına bildirme kısa sürede ulaşmasını sağlayarak medikal istirdat ve ivedili afiyet hizmetlerinin sunumuna başlanılması amacıyla 1 skor 4×2 UMKE Acil Müdahale Aracı tahsisi yapılmıştır. Facia ve müstacel uzanım alanlarında afetzede vatandaşlara hizmet verecek olan kurgu içerisinde, şişme çadır, şifahane üniteleri, jeneratör ve muktezi bütün ivedili tıbbi tesisat malzemeleri mevcuttur” dedi. – DÜZCE

Share: