DÜRÜST Parti Umumi Komutan Yardımcısı Çelik’ten Yunanistan’ın provokasyonlarına tepki

DOĞRU Fırka Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan’ın ‘Abdülhamid Han’ sondaj gemisi üzerinden yaptığı provokasyona değinerek, “Batı’nın şopar çocuğu Yunanistan hangi şımarıklığı yaparsa yapsın, kim hangi derse desin Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Deniz Kuvvetleri bu tetebbu gemilerini koruyarak türe ve menfaatlerimizi koruma konusunda ne kadar sahih olduğumuzu gösterecek ve gösterdi, göstermeye devam edecek. Onun için on paralık kimse Türkiye’nin vatan ve terörle mücadele konusundaki kararlılığını sınav etmesin. Sonu vakit kaybetmeden iflas evet” dedi.

Ömer Çelik, Adana’de partisinin Sarıçam İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Mahalle Buluşmaları’ programı kapsamında evvel Osmangazi peşi sıra üstelik Mehmet Akif Ersoy Mahallelerinde vatandaşlarla buluştu. Burada mütekellim Polat, Türkiye’nin terörle savaş konusundaki kararlılığının NATO belgelerine girdiğini belirterek, “Memlekette sunma nazik gücümüz, kudretimiz, birliğimiz ve dirliğimizdir. Bunun katiyen bozulmasına izin etmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın diploması trafiğini görüyorsunuz. Türkiye NATO’evet gidiyor ve terörle savaş konusundaki iradesi, oradaki yaklaşımı NATO belgelerine anahtar namına geçiyor. Finlandiya ve İsveç’te terör örgütlerini barındıranlara müsaade etmeyeceğimizi söylüyoruz. Bütün da ‘Türkiye haklıdır, Türkiye teröre karşı yer çok uğraş eden, sunu haddinden fazla saldırıya uğrayan ülkedir’ diyor. Biz buna karşın bağlantı ve dirliğimizi korumaya bitmeme ediyoruz. Ne PKK’sı, hangi DEAŞ’ı hangi da diğerleri bizim aramıza nifak sokamayacak” diye niteleyerek konuştu.

“Onları darmadağın edeceğiz”

Suriye’ye yapılması planlanan operasyondan bahseden Ömer Polat, daha sonraları şunları kaydetti:

“Bizim birliğimize ve dirliğimize bildirme balaban geveze Suriye’da, Irak’ta konuşlu benzeri mızıka yıldırı örgütlerinden geliyor. Mail zamana kadar CHP Umumi Başkanı ‘S-400’leri ne aldınız? Suriye’den evet dahi YPG’den bize çevrilmiş bire bir terör tehdidi yok’ diyordu. Demincek YPG-PYD denilen PKK’nın Suriye kolunun Türkiye’ye çevrik kuşkusuz düşmanca bir şekilci içerisinde olduğu görülüyor. Sınırımızın dibinde yıldırı bayrağı denilen paçavrayı dalgalandırmaya büyüklüğünde işi vardırdıklarında cumhurbaşkanımızın buna cevaz etmeyeceğiz. ‘Ayrımsız şeb akılsız gelebiliriz’ dedi. Fırat Kalkanı ve Zeytindalı Harekatı ile bir akşam ansız gittik ve defalarca başka hareketlerle benzeri tün anlayışsız gittik. Deminden yeniden ayrımsız takım oluşumlar olduğu için Cumhurbaşkanımız tedbir emri verdi ve aynı akşam ansızın o yıldırı örgütlerinin başına çökeceğiz. Onları siftinlik edeceğiz.”

“Terör örgütlerine bire bir akşam akılsız gideceğiz”

Türkiye’nin cerrahi müdahale söylemleri sonrası Batı’nın ‘Çok endişeliyiz, çokça kaygılıyız’ mesajlarına değinen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Tığ hangi zaman terör örgütlerine müteveccih faaliyetler yapacağız desek kâh Mağribî müttefiklerimizden ‘Çok endişeliyiz, çokça kaygılıyız’ diye bire bir bando mesajlar geliyor. Siz sebep terör örgütleri amacıyla kaygılanıyorsunuz bile yıldırı örgütlerinin şehit ettiği vatandaşlarımız için kaygılanmıyorsunuz. Zira siz Türkiye’nin bu şekilde yapacak iyiliğini istemediğinizi gösteriyorsunuz. Kaygılansanız da kaygılanmasanız dahi, mütalaa verseniz de vermeseniz dahi tek mesajımız şu olacak. Terör örgütlerine bire bir gece anlayışsız gideceğiz” ifadelerini kullandı.

“Ayrımsız karış yeri kimseye vermeyiz”

Türkiye’nin yurt bütünlüğü üstüne çokça hassas olduğuna değinen Polat, “Türkiye’nin yağız vatanı, semavi vatanı yahut gelgel vatanı üzerine kararlılığını imtihan etmesin. Hangi benzeri çakıl taşı taşını, ne aynı felç suyu hangi de çekicilik vatanımızda bire bir karış yeri kimseye vermeyiz. Mümasil zaman sonra cumhurbaşkanımız Mersin’den Abdülhamit Han gemisini dahi uğurlayacak. Hem Türkiye’nin hem dahi Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin menfaatlerini destek olmak üzere bunlar istikrar ve güçle atık adımlar. Çünkü bahir ve toprağın altında bu gemilerin bulduğu yerlerde milletimizin zenginliği olan yer yağı, doğal gaz kaynakları var. Bunların çıkarılıp ülkemize kazandırılması, vatandaşımızın hizmetine sunulması amacıyla bu teknolojiler kullanılacak” dedi.

“Türkiye katiyen ve katiyen yenilmez”

Yunanistan’ın provokasyonları üzerine birlikte konuşan YANLIŞSIZ Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı ve Fırka Sözcüsü Ömer Polat, “Tığ bunları kullanmaya başladığımız ant Yunanistan tezce provokasyonlara başlıyor. O provokasyonlara tıpkısı takım ülkeler destek vermeye başlıyor. Batı’nın şımarık çocuğu Yunanistan ne şımarıklığı yaparsa yapsın, kim ne derse desin Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Deniz Kuvvetleri bu araştırma gemilerini koruyarak adalet ve menfaatlerimizi dulda üstüne hangi kadar gerçek olduğumuzu gösterecek ve gösterdi, göstermeye bitmeme edecek. Onun amacıyla hiç kimesne Türkiye’nin yurt ve terörle mücadele konusundaki kararlılığını test etmesin. Sonu sadece hüsran evet. Türkiye’ye birliğinden ve ayrılamaz bütünlüğünden asla vazgeçmez. Türkiye yolundan döndürülemez, Türkiye’ye yenilmez, Türkiye engellenemez, Türkiye durdurulamaz, Türkiye asla ve asla yenilmez” diyerek konuştu. – ADANAShare: