Düğününe 3 kamer kaldığında yerine bilmeyerek yatan 212 bin lirayı bankaya reddetme etti

Bolu’üstelik pazarcılık fail ve 3 kamer sonraları düğün yapacak olan Mukavim Karadayı, adına yanlışlıkla yatan 212 bin lirayı bankaya reddetme etti.

Bolu’üstelik halk pazarlarında esnaflık fail Kavi Karadayı, Demet-Kırat parasını gidermek üzere bankaya gitti. Bankadaki işlemleri biten Karadayı, dışarı çıktığında telefonundan baktığı banka hesabında 212 bin teklik olduğunu gördü. Hesabındaki parayı görünce şaşıran Karadayı, bankaya yine dönerek durumu yetkililere anlattı. Yetkililerin ailesine dahi sormasını istediği Karadayı, babasını arayarak hesabına dünyalık yatırıp yatırmadığını sordu. Babasının para yatırmadığını söylemesi üstüne taze esnaf, yeniden bankaya anbean parayı reddetme etti.

“Sahibini on paralık sormadım”

Paranın sahibini sormadığını ve bankaya reddetme ettiğini belirten Mütehammil Karadayı (26), “Bent-Kırat tefevvuk etmek için bankaya gitmiştim. Yatırdıktan sonra hariç çıktığımda hesabıma baktım. 212 bin lira servet olduğunu gördüm. Gine bankaya gittim. Oradakilere hesabımda 212 bin lira dünyalık var dedim. Ailenizden birisini arayın, belki onlar yatırmıştır dediler. Babamı aradım. Babam mal yatırmadığını söyledi, ‘Para bizim değil, bankaya git gabi ver’ dedi. Bankaya her an paranın bize ilgili olmadığını söyledim. Onlar üstelik tükenik dediler. Parayı bankaya iadeli ettim. Sahibini tek sormadım. Paranın benim olmadığını söyledim. Onlar de sahibine vermişlerdir” dedi.

“Maddesel ve manevi bindi olacağız”

Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, Dokuz Canlı Karadayı’nın paraya ihtiyacı olan ayrımsız esnaf olduğunu belirterek, “Metin nişanlı. 3 ay sonra üstelik düğünü olacak. Sabık aktarılma Takatli benim yanıma geldi. ‘Başkanım düğün yapacağım, paraya ihtiyacım var. Krediye referans yaptım’ dedi. Mütehammil’in de paraya çok ihtiyacı vardı amma o denk aynı davranışta bulundu. Olması gerekeni yaptı. Federasyon kendisine umumi başkanımız Mukavim’in düğününe katılacak. Düğünde maddesel ve manevi olarak federasyon adına bana komut verdi. Bize sakıt fariza neyse Metanetli’in düğününe apotr olacağız” ifadelerini kullandı. – BOLUShare: