Doktor Başkan’dan diş hekimliği mesleğine ‘altın bilezik’ vurgusu

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Dişçilik Fakültesi tekmil törenine katılarak, “Alelade zer bilezik yerine nitelendirilebilecek olan tıpkısı meslektir” dedi.

Erciyes Kültür Merkezi’nde gerçekleşen 2021-2022 Eğitim Bilimi, Tedrisat Yılı Intaç Töreni’nde ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, rektör yardımcıları, dekanlar ve akademisyenler vasıtasıyla karşılanan Başbuğ Büyükkılıç, çıkışlı öğrenciler ve aileleri ile dostça etti. saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende mütekellim Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çiçeği burnunda diş hekimlerini kutlama ederek, dimdik, rahat şekilde hastalarına felah dağıtacak tıpkı telakki içerisinde bakım vermeleri temennisinde bulundu. Hatim töreninde yaptığı konuşmada, Başkan Büyükkılıç, Kovid-19 dolayısıyla hayatını kaybeden Kayseri Diş Hekimleri Odası eski Başkanı Emrullah Maraş’ı de rahmetle andı. Diş hekimliğinin kocaman bire bir eğitim alanı olduğunu belirten Büyükkılıç, “Sıradan zer bilezik kendisine nitelendirilebilecek olan benzeri meslek. İnşallah o mesleğin yer adamakıllı şekliyle hayata geçirilmesi, uygulanması bağlamında kendileri lazım yaklaşımları sergilerler diye dinç diş hekimlerimizden umuyoruz” dedi.

“SOSYAL PROJELERİMİZ İLE GENÇLERİN GÖNLÜNDE YER ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Komutan Büyükkılıç, Kayseri’nin tüvana ve mektepli dostu bir site olduğunu vurgulayarak, “5 üniversitesi ile üniversiteler şehri olan bu güzelce şehrimizi, gençlerimize müstahak olacak şekilde hazırlamaya, onlara kütüphaneleriyle, müzeleriyle, keyif, turizm, hars alanındaki çalışmalarımız ile punt vermeye himmet ediyoruz. Yavrularımızın çamaşırlarını dahi yıkıyoruz. Çünkü biz onları çok seviyoruz. Sosyal projelerimiz ile gençlerin gönlünde vadi etmeye çalışıyoruz. Onlar bizim için çok mefret ve düşündürücü. Onlara müstahak olma yönünde himmet gösteriyoruz. Genç diş hekimlerimize başarılar diliyor, ailelerini kutlama ediyorum” şeklinde konuştu.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ise öğrencilerin haddinden fazla birinci sınıf bire bir üniversitenin haddinden fazla nitelikli benzeri fakültesinden çıkışlı olduklarını belirterek, Erciyes Üniversitesi’nin birçok sükse elde fail darülfünun olduğunu söyledi.

Konuşmaların peşi sıra çıkışlı öğrenciler, doktorluk yemini edip, kep atarak tekmil sevinci yaşadı. Başkan Büyükkılıç, fakülteden dereceyle mezun olan öğrenciye diplomasını ve plaketini vererek, öğrenciyi tebrik kartı etti. – KAYSERİ

Share: