DOĞRU Tümen Muğla Saylav Gökcan, Bodrum ilçesinde ziyaretlerde bulundu

DOĞRU Öğür Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla’nın bu sene turizmde zer yılını yaşadığını bildirdi.

Bodrum ilçesinde benzeri dizi film temaslarda mevcut Mebus Gökcan, kestirmece üç hafta evvel hizmet vermeye başlayan eskimemiş Bodrum Oran Hastanesini, Bodrum Tecim Odasını, Kıytırık Endüstri Sitesi Kooperatifini, Esnaf ve Sanatkarlar Odasını, Şoförler Odasını ve Bodrum Bahir Ticaret Odasını mülakat etti.

Yeni şevket hastanesi ziyareti sonrası gazetecilere gündeme ve yapılan çalışmalara ait açıklamalarda bulunan Gökcan, ilçeye yerinde tıpkısı heybet hastanesinin tamamlanıp hizmete başladığını söyledi.

Hastanenin şu anda yatak kapasitesinin 150 olduğunu nâkil Gökcan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptıkları ziyarette bakandan akak kapasitesinin 200’e çıkartılacağını, hastanede anjiyo hizmetinin bile verilmeye başlanacağı müjdesini aldıklarını dile getirdi.

Hastanede 27 sakil hizmet ünitesinin olduğunu da anlatım eden Gökcan, “15 yeni doktorumuz elan geldi ve atandı. Önümüzdeki günlerde natamam branşlardaki doktorlarımız de ati. Bütün etibba geldikten sonradan Bodrum’birlikte yaşayanlar ile yerli ve ecnebi tatilcilere dahi hitap edecek bire bir hastane olacak. Bozuk hastanemiz da kavşak ve diş sağlığı hastanesi namına bakım verecek.” dedi.

Muğla’nın bildirme cenneti olduğuna dikkati çekici Gökcan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Muğla bu yıl turizmde altın yılını yaşadı. Hars ve Turizm Bakanlığından aldığımız verilere göre, Muğla’ya hava ve deniz vasıtasıyla 3,5 milyonun üstünde gezici geldi. Muğla’ya evcil turist anlamında bile baktığımızda bu yıl toplamda 5 milyonun üzerinde gezici mevrut. Bu, Muğla açısından esbak yıllara göre çokça büyük ve iyice tıpkı cirim. Muğlalı adına turizmin değerli çağını yaşaması bizleri bile oldukça sevindirdi. Geçtiğimiz yıllarda Bodrum Kalesi restore edilmişti. Aldığımız rakamlara göre bu yıl kale 400 bin ziyaretçi akseptans etmiş. Bodrum Kalesi bu rakamla bu yıl rekor kırdı. Kermen, mikro dışından ve alelhusus ABD’den gelen turistlerin çok ilgisini çekmiş. Muğla geneline baktığımız ahit dahi örenlik yerleri ve müzeleri bile 1 milyonun üstünde kişinin ziyaret ettiği bilgisini aldık. Muğla’daki tarihi yerlere dahi vatandaşlarımızın ilgisi oldukça faziletkâr. Bu bile memleketimizin hangi büyüklüğünde yüce bir meydan olduğunu gösteriyor.”

Gökcan, bu sene ilçeden alelhusus trafik, içme suyu sorunu ve yolların zehir olması konularında çokça çok şikayet aldıklarını, bu konuların Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyelerince acul şekilde giderilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Mebus Gökcan’ın ilçedeki ziyaretlerine, DÜRÜST Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in yanı sıra kaymakamlık kurum üyeleri de eşlik etti.

Share: