DOĞRU Partili Hasankeyf Belediyesi Başkanvekili Abdullah Tarhan,

Batman’üstelik Hasankeyf Belediyesi Başkanvekili AKP’li Abdullah Tarhan, AKP İlçe Teşkilatı’ndaki yöneticilerin ev fertlerini işe yerleştirdiklerini belirterek, partisinden incizap ettiğini duyurdu. İstifasına ilgilendiren konuşan Tarhan, yapılan yöntemsiz alımlara bundan sonra dayanamadığını kaydetti.

“BURADAKİ BILCÜMLE GENÇLER İŞSİZ ŞAŞKIN”

Kaleme aldığı incizap mektubunda Hasankeyf’te bir nice gencin aylak olduğunu ve bundan yağlık farklı illere müracaat etmek zorunda kaldıklarını tamlayan Tarhan, “Tığ sakat Hasankeyf’ten yeni bire bir yerleşime girdik, kullanılmamış benzeri ilçe olduk ancak yıpranmamış olan bu ilçede Hasankeyfli hiçbir vatandaşın aynı karış toprağı namevcut. Buradaki hep gençler aylak şaşkin. Marmaris’e çalışmaya revan yüzlerce Hasankeyfli çoluk çocuk var. Hasankeyf’te celal hastanesine öge alımı haricen yapıyorlar, müze müdürlüğüne haricen öge getiriyorlar, cahillik ve spor il müdürlüğüne alımlarda de dışarıdan insanlar getiriyorlar” ifadelerine vadi verdi.

“ARTIK BU DURUMA DAYANAMADIM”

Açıklamasının devamında akraba kayırmacılığından veca yanan Tarhan, ” PTT’ye öge alınıyor, öz akrabalarını sokuyorlar. İlçe başkanı ve şehremini eksiksiz kurumlardaki kadrolara, ‘kardeşim’, ‘amcaoğlum’, ‘yeğenim’ diye işe koyuyorlardı. Ben 49 yıllık belediyeciyim ve imdi bu duruma dayanamadım. Vatandaşlarımın tamamen yanındayım. Hiçbir antlaşma ‘Ailemden bu, şu alınsın’ demiyorum, ben istiyorum kim ihtiyacı olanlar işe girsin. Bu yaşanılan durumu milletvekiline, memleket başkanına, kaymakamlık başkanına ve şehremaneti başkanına, iklim koordinatörüne ve mıntıka koordinatörüne söyledim amma oralı olmadılar” dedi.

“BU GEÇ KALINMIŞ BİR İSTİFADIR”

İstifası öncesinde iklim başkanıyla görüşmek istediğini ancak kavrayışsız çağ yapmaması sonrasında istifasını açıkladığını tamlayan Abdullah Tarhan, şöyle bitmeme etti: “İl başkanım bile ‘3-4 çağ sabret’ dedi. Güzeşte gittim, telefonla aradım amma 3-4 saat beklememe rağmen idraksiz dönmedi. İkazlarımın dikkate alınmaması sonrasında kayıtlı istifamı verdim. çıktı vatandaşlarımın ve gençlerimin yanındayım şimdi henüz rahatım. Fakat sedir üyeliğinden incizap etmedim, yapılan yolsuz işe alımlarla her ant uğraş edeceğim ve bunları konuşmaya bitmeme edeceğim. SELIM Parti İlçe Başkanı’nın iki kardeşi PTT’de çalışıyor, belediye başkanı benzeri yeğenini koydu, o iki sene çalıştı bambaşka yere tahinini çıkardı ve ayrıksı aynı yeğenini tekrar PTT’ye koydu. Ego üç dönemdir divan üyesiyim ve üç dönemdir burada DOĞRU Fırka’ye kazandıran benim. Bu geç kalınmış ayrımsız istifadır. Sabrettim, olmadı. Seçmenlerimden ve gençlerden bozukluk dilerim.”

İşte Tarhan’ın kaleme aldığı çekilme mektubu;Share: