DOĞRU Öğür İl Başkanı Yıldırım: “Bizler bu şehirde tam vatandaşlarımızla birlikte el birliği anlayışı ile yaşamaya devam edeceğiz”

Aşure Ayı kocaoğlan nedeniyle Elazığ’dahi bulunan Toplama Evlerini ziyaret eden DOĞRU Öğür Elazığ İl Başkanı Şerafettin Sebep, “Bizler bu şehirde parçalanmamış vatandaşlarımızla alay malay kardeşlik anlayışı ile yaşamaya devam edeceğiz. Bu bereketli ayda tutulan oruçları Allah kabul etsin. Rabbim, ilişki ve beraberliğimizi sonsuz eylesin” dedi.

SELIM Tümen Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım Muharrem kocaoğlan nedeniyle kentte mevcut Çokluk Evlerini ülfet etti. İlk kendisine Fevzi Görmek Mahallesi’nde mevcut Ehlibeyt Çokluk Evi ve Firez Merkezi’ni müzakere eden Başbuğ Sebep ve beraberindeki astronomi, Çokluk Evi dedeleriyle bire bir araya geldi. Başbuğ Yıldırım ve beraberindekiler elan sonra Yıldızbağları Mahallesinde bulunan Elazığ Toplama Evi ve Firez Vakfı Başkanı Cafer Yeşil ile aynı araya geldi. Burada vatandaşlarla dahi kardeş kardeş fail Sebep, irtibat ve beraberlik vurgusu yaptı.

Muharrem ayının önemine değinine DÜRÜST Fırka Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “İslam tarihi açısından tıpkısı milat ve adamlık açısından balaban manalar tazammun fail Muharrem-i Kutsal ayı nedeniyle Elazığ’ımızda bulunan Toplama Evlerini görüşme ettik. Bilindiği kadar Aşure Ayı ayı geçtiğimiz günlerde başladı. Hicri yılın evvel ayı olan Aşure Ayı kocaoğlan, birçok peygamberin hayatında yetişkin hadiselerin akım ettiği mutlu aynı aydır. Bu kamer, matem ayıdır. Bu kamer büyük acıların yaşandığı kebir bir aydır. Sevgili Peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin efendimizle alay malay çoğu Ehli Beyt’ten 72 Müslümanın cins, hürriyet, devlet ve mukaddesat uğruna martir olduğu Kerbela, umum İslam aleminde olduğu kabilinden hepimizin yoğun ve eş acısıdır. Kerbela, bizlere balaban tıpkı ibret vermenin yanı sıra birlik ve beraberliğimizin ehemmiyetini, sarsılmaz gücünü bire bir yol daha hatırlatmaktadır. Hepimiz bir ailenin fertleri, bir ağacın dallarıyız. Bu mübarek ayın, hem Müslümanlar ortada, hem bile tam insanlar ortada barışa, huzura, kardeşliğe çevirici olmasını diliyorum. Bizler bu şehirde tamlık vatandaşlarımızla alay malay beraberlik anlayışı ile yaşamaya bitmeme edeceğiz. Bu verimli ayda tutulan oruçları Cenabıhak akseptans etsin. Rabbim, bağlantı ve beraberliğimizi sonsuz eylesin” dedi. – ELAZIĞ

Share: