DİYARBAKIR – Yıldırı örgütü PKK’nın Hamzalı’da katlettiği 23 güç törenle anıldı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesi Hamzalı Mahallesi’nde yıldırı örgütü PKK’nın saldırısında şehit olan 6’sı yavru, 9’u eş 23 dirilik amacıyla yâd töreni düzenlendi.

Hamzalı’da, 1 Ocak 1995’te PKK’lı teröristlerce katledilen 23 can üzere gerçekleştirilen törende, utanmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Törende, Kur’an-ı Verimli tilavetinin peşi sıra dualar edildi.

Kaymakam ve Şehremaneti Başbuğ Vekili Mustafa Gözlet, törende, terör örgütünün acımasız yüzünü bu saldırıyla bir kez elan gösterdiğini belirterek, katliamda hayatını kaybeden herkese Cenabıhak’tan yağmur diledi.

Gözlet, “Devletimiz bütün güçlenmeye bitmeme ediyor. Var olmaya, bir olmaya, zinde olmaya bitmeme ediyor. Cesamet, ulus, adına bilcümle aynı arada olacağız. Tanrı birliğimizi, dirliğimizi, vatanımızın birliğini bozmasın. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Gazilerimize Rabb’im keyif talih eylesin. Şanlı ordumuza baştan sona utkulu olmayı baht etsin inşallah.” dedi.

Katliamda yakınlarını kaybeden vatandaşlardan Muhsin Çiçek birlikte terör örgütü PKK’nın kundaktaki bebekleri da katlettiğini, terörü aynı defa elan lanetlediklerini söyledi.

Törene, DOĞRU Parti İlçe Başkanı Abdulselam Yerey, MHP İlçe Başkanı Recep Donat, CHP İlçe Başkanı Ramazan Azbay, muhtarlar, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Share: