Depresyon altında kızını kaybeden esas istinkâf etmek kırcı anları hakeza anlattı

Kriz altında kızını kaybeden anne saygı meşgul anları böyle anlattı

Hatay’da enkazdan 12 saat sonraları kurtulan Sarcan:

“Duvarlar uzun hayvan kadar kıvrıldı ve bina üstümüze kapandı”

KONYA – Kahramanmaraş merkezli balaban depremlerde Hatay’ın Kırkhan ilçesinde 3 kıvrım binanın çökmesi sonucu çöküntü altında küsurat ve kızını kaybeden Zaide Sarcan, “Duvarlar yılan kabilinden kıvrıldı ve yapı üstümüze kapandı” dedi.

Şekil üssü Kahramanmaraş olan iki depremin ardından Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 3 eğik binanın 2. katındaki evlerinde kıvrak Zaide Sarcan (47), depreme kızı Fatmanur Sarcan ile yakalandı. Çığlık sallantıya uyanan Zaide Sarcan, kızı ile bu arada enkazın altında kaldı. Sarcan, kalça kemiği kırık halde yaklaşık 12 saat bilahare göçük altından çıkartılırken, kızı Fatmanur Sarcan ise göçük altında hayatını kaybetti. Gaziantep Cesamet Hastanesine kaldırılan Zaide Sarcan, buradaki tedavisinin ardından babasının arkadaşı tarafından Konya’ya getirildi. Babasının refakat ettiği Zaide Sarcan, Beyhekim Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesinde otama altına makbuz.

“Anne sen ölme ben öleyim’ dedi”

Zelzele sonrası kriz altında kalarak kızını kaybeden ana Zaide Sarcan, yaşadıkları tevakki etmek dolu anları gözyaşları ortamında anlattı. Sarcan, “Saat 03.00 civarında lavaboya kalkmıştım sonradan gine köylü gelip yattım. Belli Belirsiz ayrımsız sallantı hissettim sonraları kızım bana ‘hadi asıl gel aşağıya inelim’ dedi. Bu sırada aşağıya inmeye kalmadan neymiş böyle duvarlar yılan kıvrılır kadar kıvrıldı ve yapı üstümüze kapandı. Göçük altındayken kızım bütün elimi tutmuştu, onunla konuştuk. Elan sonraları bana dedi ki, ‘temel sen fevt ego öleyim’ dedi. Bibi beni kurtarmaya geldiklerinde birlikte kızımın sesi geliyordu. Sonra bana kızımın öldüğünü söylediler, bari ölmeseydi. Çok kötüyüm, benim bir tane meleğim vardı. Ben kuşkusuz dayanırım bilemiyorum şimdi. Hayatı, gülmeyi haddinden fazla severdi. Hayata çok güzel bakardı amma kızım bana ‘ego senin acına dayanamam hiç’ derdi. Cenabıhak onun dileğini akseptans etti. Onun üzere bıraktı beni dünyada, kendisini aldı. Henüz sonra Gaziantep’te tıpkısı hastaneye gittik orada kaldım. Babamın er arkadaşı bizi zat arabasıyla alıp buraya getirdi. Allah razı olsun onlardan” diye niteleyerek konuştu.

Share: