Depremzedelere Şehzadeler Belediyesi’nden moral etkinliği

Şehzadeler Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikle sarsıntı bölgesinden Manisa’ya mevrut depremzede vatandaşlar, anadan görme halk sanatları yaparak moral buldu.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremler sonrasında seferberlik car ederek parçalanmamış imkanlarıyla sarsıntı bölgesine yardıma koşan Şehzadeler Belediyesi, Manisa’ya mevrut depremzedeler amacıyla de ayrımlı çalışmalara imza atıyor. Geçtiğimiz günlerde sarsıntı bölgesinden Manisa’ya mevrut depremzede çocukların maneviyat bulması için röfle oyunları, palyaço gösterileri kadar etkinlikler düzenleyen belediye görevlileri, bakir tıpkısı etkinliğe elan imza attı. Öğretmenevi’nde planlı etkinlikte tarihi Kurşunlu Han’üstelik geleneksel ahali sanatları öğreten eğitmenler depremzede aileler için workshop yaptı. Etkinliğe katılan depremzede vatandaşlar ahşap boyama, filografi, ebru üzere anadan görme el sanatları yaparak, dörtköşe biraz saat geçirdi.

Şehzadeler Belediye Reisi Ömer Faruk Çelik, “Depremin evvel saatlerinden itibaren yer sarsıntısı bölgesine personellerimiz, aksiyon makinalarımızı göndererek asrın felaketi sonrasında yaraları çekmek amacıyla seferber olduk. Adıyaman’da kurulan çadırkentte açtığımız devingen aşevi ile onların yunak kemirmek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Arama ve istirdat çalışmalarının peşi sıra yer sarsıntısı bölgesinden ilimize gelen depremzede vatandaşlarımızın de gelişigüzel soy ihtiyacı için gine bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Yaşadıkları felaketin izlerini silebilmeleri için bize sakıt gelişigüzel tip görevi yapmanın çaba ve gayreti içerisindeyiz. Düzenlediğimiz moral etkinlikleri ile onlara yaşanan felaketi beş altı saatliğine dahi olsa unutturabiliyorsak ne bahtiyar bize” dedi. – MANİSA

Share: