Depremzede çiftin nikahını Başkan Işık kıydı

İskenderun’da depreme yakalanan ve pinpon altından sağ olarak kurtularak Kütahya’da tevakkuf etmeye başlayan Betül Kasal ve Vedat Sakallı çiftinin nikahlarını Kütahya Belediye Reisi Alim Işık kıydı.

6 Küçük Ay günlü Kahramanmaraş depremine İskenderun’da yakalanan Betül ve Vedat çifti, çıkartıldıkları göçük altından sonradan yaşamlarına Kütahya’da bitmeme etmeye başladılar. Daha ilk evli olan fakat bazen anlaşmazlıklar sebebi ile yaşamlarını ayıran çift baştan Kütahya’da izdivaç kararı aldı. Çiftin nikahını Şehremini Prof. Dr. Bilen Işık kıydı. Çiftin şahitliklerini ise Belediye Komutan Yardımcıları Abdullah Damcı, Uğur Sıska, Şehremaneti Avrat ve Familya Hizmetleri Müdürü Keziban Çolak ile birlikte Hususi Türlü Müdürlüğü biriminde vazifeli Mehmet Büyük Coşkun ve Halil Sıra yaptı.

Evlilik cüzdanını Betül Kasal’a veren Başkan Işık, “Sizlere bu ikinci birliktelikte ömürünüz boyunca sağlık ve mutluluk diliyorum. Yaşanan değme olay insana ara sıra dersler aldırıyor. Eren milletimiz, sizlerin bizzat yaşadığı hareket afetinden sonra kendilerine düşen ve yakışanı yapacak şekilde lüzumlu dersleri çıkartır. Rabbim sizlere, bizlere ve milletimize bu kabil teessürat yaşatmasın. Doğru olsun” dedi. – KÜTAHYA

Share: