Depremzede çift, Muğla’da evlendi

Kahramanmaraş merkezli depremler zımnında Hatay’daki evleri yıkılan Gülendam Yunus ile Muhammed Gündeşli, konuk yerine konakladıkları Muğla’nın Bodrum ilçesinde evlendi.

Hatay’da evlilik hazırlığı fail fakat hareket sonrası ailesiyle Bodrum’daki yakınlarının evine mevrut 20 yaşındaki Gülendam Yunus ile Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz’in sahibi olduğu otele yerleştirilen 29 yaşındaki Muhammed Gündeşli, Bodrum Belediyesi’nde reislik makamında gerçekleştirilen nikah töreni ile dünyaevine girdi.

Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras’ın kıydığı nikah törenine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Dengiz ile çiftin ailesi ve yakınları katıldı. Törende arada bir duygusal anlar yaşandı.

Yunus, gazetecilere, depremde bazen akrabalarını kaybettiğini ve zor eyyam yaşadıklarını belirtti.

Hazırladığı çeyizinin dahi depremde zarar gördüğünü anlatan Yunus, “Evlilik hazırlığı yapıyorduk. çabucak hayatımız zelzele ile değişti. Evde bulunan çeyizlerimiz engel gördü. Çokça şükür canımızı kurtardık, sevdiğim yanımda. Yanımızda kâin yoksuz herkese çokça teşekkür ederiz. Çokça mutluyuz.” diye konuştu.

Muhammed Gündeşli bile Bodrum halkının kendilerini boydak bırakmadığını söyledi.

Kendilerine bindi olanlara teşekkürname fail Gündeşli, “Heves isterdi ki memleketimizde dernek salonunda ailemizle dernek ayırmak ama olmadı. Tanrı devletimizi milletimizi başımızdan az etmesin. Biran ilk evimize görünmek istiyoruz.” dedi.

Share: