Denizlispor U16’da çalışmalara başladı

TFF Iş U16 Ligi’nde uğraş edecek olan Denizlispor U16 takımı, kullanılmamış mevsim hazırlıklarında çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Yeni sezonda TFF Hareket U16 Ligi’nde savaşım edecek olan Denizlispor, hazırlıklarına Teknik Mesul Mahmut Ayhan nezaretinde bitmeme ediyor. Doğan Demircioğlu sahasında yapılan antrenmanda genç horozların istekli ve iştahlı oldukları görüldü. Kullanılmamış sezonu ve çalışmaları değerlendiren Denizlispor U16 takımı maharet mesul Mahmut Ayhan amaçlarının futbolcuların gelişimi olduğuna özen çekerek, “U16 gözyaşı grubunda izlence daha netleşmedi. Ancak biz çalışmalara başladık. Amacımız burada çocuklara faydalı olmak. Onların gelişimine katkıda çıkmak. Onların gelişmeleri üzere düz alıştırmak. Bakir sezonda inşallah futbolcuların kişi özelliklerinin geliştirildiği, takım oyununun oynandığı, mücadelenin olduğu, futbolda neler olması gerekiyorsa onların olduğu tıpkı U16 takımı olacak” dedi.

“Bu sene daha bereketli başlayıp elan mebzul bitireceğiz”

Denizlispor u16 takımı futbolcusu Boran Yılmaz’da “15 yaşındayım 4 senedir Denizlispor forması giyiyorum. Ilımlı meydan oyuncusuyum. Yıpranmamış zaman hazırlıklarına başlayalı kestirmece bire bir hafta oldu. İnşallah bakir sezonda adamakıllı işlemler başaracağız. Bu sezonda geçen seneden henüz kudretli olacağımızı düşünüyorum. Sabık sene gani gittik fakat devamını getiremedik ve dağıldık. Bu sene elan gani başlayıp elan dolgunca bitireceğiz. İnşallah hedefimiz ligi önce üç arasında kişiselleştirmek olacak” şeklinde konuştu.

“Eskimemiş mevsim hazırlıklarına tahminî tıpkısı hafta ilk başladık”

Zinde Horozların başarılı futbolcusu Hüseyin Haktan Uğurlu’da 4 yıldır yeşil siyahlı formayı giydiğini belirterek, “Kesici mevkiinde oynuyorum. Bakir zaman hazırlıklarına tahminî bire bir hafta evvel başladık. Takımız gayet bereketli. Geçen sene bol başlayıp ongun gitmiştik. Sonuna akıllıcasına biraz elem gidişatlar oldu. Yapamadık, beceremedik. Şampiyonaya gidemedik. Ancak bu yıl daha ferah olacağını düşünüyorum” diyerek konuştu. – DENİZLİ

Share: