Denizli’nin bozuk Başkanı Tıkıroğlu sonuç yolculuğuna uğurlandı

Denizli’nin 1984-1989 yılları beyninde Uray Başkanlığı görevini tay tay arabası Aydın Tıkıroğlu amacıyla Büyükşehir Belediyesi önünde merasim düzenlendi.

1984-1989 yılları arasında Denizli Belediye Başkanlığı görevini yürüten Işıklı Tıkıroğlu’nun vefatı Denizli’de mahzunca karşılandı. Denizli’nin 19’ncu Şehremini olan Ziya Tıkıroğlu için 15 Temmuz Delikliçınar Şüheda Meydanı’ndaki Denizli Büyükşehir Belediyesi uğrunda resmi tören düzenlendi. Törene esbak periyot Tutum Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Vali Vekili Mehmet Kari, DÜRÜST Fırka Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, geçmiş bölüm Denizli Belediye Başkanı Uca Marım, kaymakamlık uray başkanları, siyasal parti temsilcileri, görüş başkanları ile Tıkıroğlu’nun ailesi, sevenleri ve Denizli Büyükşehir Belediyesi çalışanları katıldı. Tıkıroğlu’nun eşi Binnur Tıkıroğlu ve ailesine taziye dileklerini ileten Başkan Osman Zolan törende yaptığı konuşmada merhumun hoppadak uray başkanlığı görevi ile değil yaşamının temas anında Denizli’ye katkı temin etmek için gayret sarfiyat ettiğini söyledi.

“Gönüller yaparak gök kubbede körpe bire bir seda bırakmıştır”

Nurlu Tıkıroğlu’nın sadece belediye başkanlığı görevi ile değil yaşamının temas anında Denizli’ye ulama nail olmak için çaba gider ettiğini söyleyen Başbuğ Zolan, “Fer Tıkıroğlu Eş çokça hususi aynı insandı. Mesleği mimarlıktı amma bunun yanında birçok STK’da de görev almıştı. Hiçbir sorumluluktan kaçmamış, her ahit elini taşın altına koyarak şehrine katkı keşfetmek amacıyla gayret harcama etmişti” dedi.

Tıkıroğlu’nun bulutsuz albeni tiyatrosu, konservatuar kabilinden Denizli’de güçlü çokça yüce hizmete imza attığını hatırlatan Komutan Osman Zolan, “Kendisi cemi anlamıyla musahabe ve hars insanıydı. Kültürle ve sanatla gelişigüzel ahit iç içeydi. Uray Başkanlığından bilahare de ekin laf işlerini on paralık bırakmadı. Şehrimizin sorunlarına bütün çözüm uydurmak, katkı ulaşmak amacıyla gecesini gündüzüne kattı. Aydınlık Tıkıroğlu Başkanımız bu dünyada çepel, yayın bırakmıştır. Gönüller yaparak gök kubbede hayırlı ayrımsız seda bırakmıştır. Ego gine Allah’tan yağmur diliyorum, mekanı behişt olsun” diye niteleyerek konuştu.

Tıkıroğlu’nun cenazesi Yıpranmamış Cami’de kılınan cenaze namazının arkası sıra Modern Mezarlık’ta toprağa verildi. 1984-1989 yılları beyninde Denizli Şehremaneti Başkanlığı görevini yürüteç Ziya Tıkıroğlu, 7 Ağustos 2022 Ahzüita haset 87 yaşında hayatını kaybetmişti. – DENİZLİ

Share: