Denizli’den sarsıntı bölgesine arkalama

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin arkası sıra Denizli ve ilçelerinden toplanan yardımlar, sarsıntı bölgesine gönderilmeye devam ediyor.

Valilik ve İl Kıyamet ve Evgin Format Müdürlüğü koordinesinde yürütülen müzaheret çalışmalarına bindi için düzenlenen kampanyada, kent merkezi ile ilçelerdeki vatandaşlar yoluyla hayat malzemesi ve yiyecekler, belirlenen cem merkezlerine getiriliyor.

Depremzedelere gezmek için toplanan hayat malzemeleri biricik bir tane ayrıldıktan sonradan kolilere koyularak araçlara yükleniyor.

Yardım malzemelerini haiz tırlar dualarla yola çıkıyor.

Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan, depremin önce anından itibaren teyakkuz halinde olduklarını söyledi.

Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara ise ivedi şifalar dileyen Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesinin tekmil imkanları ile yaraları kaplamak amacıyla çalışıyoruz. Hareket bölgesine gidermek istenilen yardım malzemeleri üzere yegâne yürek olup vahim bağlam gösteren hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Denizli, üstüne düşeni yapmaya devam edecek.” dedi.

Öte yandan Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde görev yapan hekim, hemşire ve uzmanlardan oluşan aynı kadro afiyet görevlisi bile deprem bölgesinde fariza beğenmek amacıyla bölgeye debi etti.

Share: