Denizli ekibi Kadınlar U15’te şampiyon oldu

Denizli temsilcisi Horozkentspor, son maçta Sultanlarspor’u 1-0 aşınmış ederek ilk kez düzenlenen Kadınlar U15 Ligi’nin şampiyonu oldu.

Akkonak Stadı’nda oynanan ve gelişigüzel iki bando taraftarlarının dahi şişman rabıt gösterdiği maçta Sultanlarspor ile Horozkentspor yüz yüze geldi. Ligin önceki haftasında oynanan maçı 2-1 kazanan Horozkentspor, karşılaşmayı Ecrin Şımarıklık Coban’ın 27. dakikada kaydettiği gol ile kazanarak şampiyonluğunu zar etti. Karşılaşma sonunda Horozkentspor taraftarları ve futbolcular şampiyonluğu baziçe havası eşliğinde oynayarak kutladılar.

Derbi maçını değerlendiren Horozkentspor U15 Takımı Teknik Sorumlusu Ahmet Berber bökelik için haddinden fazla alımlı olduğunu dile getirerek “Çocuklarımızın üzerine çok düştük. Elan evvel birlikte U13’da namağlup kendisine U13’üstelik de Türkiye şampiyonu olmuştuk. Burada üstelik U15’bile böke olduk. A takımımızda hep maçlarını kazanarak 1’inci lige bundan sonra. Kızlarımız için elimizden mevrut desteği vermeye çalışıyoruz” dedi.

Horozkentspor Ustalık Sorumlusu Osman Kıraç de U15 Ligi’nin oynanıp oynanmayacağının belli olmadığını fakat kendilerinin maçlar oynanacakmış kabil hazırlıklarına devam ettiklerine özen çekerek, “Neticede 3 takımın katılımı ile oynandı. Henüz sonraları takımlardan birisi ligden çekildi ve biz iki karşılaşma yapmış olduk. Aslında bu gözyaşı grubunda şampiyon olmak yada skorlar hiç muhteşem değil, murat topçu yetiştirmek” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: