Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 24 yardım tırı zelzele bölgesine gitti

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 24 müzaheret tırı zelzele bölgesine gitti

Denizlililer arkalama çarpmak için birbiriyle yarıştı

DENİZLİ – Türkiye’yi derinden etkileyen depremlerin arkası sıra tam imkanlarını seferber eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, bölgeye toplamda 24 sayı arkalama malzemeleri haiz tır gönderdi. Denizlililer zelzele bölgesine müzaheret malzemesi yollamak üzere birbiriyle yarıştı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin arkası sıra tamam imkanlarıyla başlattığı seferberlik çalışmalarına bitmeme ediyor. Bu çerçevede esbak çağ geceleyin yarısı, ilk yardım malzemeleri taşıyan tırı deprem bölgesine uğurlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 3 farklı noktada oluşturduğu arkalama malzemeleri teslim noktalarında layenkati çalışmaya devam ediyor. Vatandaşların yırtılmak üzere birbiriyle yarıştığı yardım malzemeleri, Denizli Büyükşehir Belediyesi EGS Kurultay ve Kültür Sarayı, Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Sarayı ve Büyükşehir Belediyesi Bahçelievler İtfaiye Şubesi altında toplanarak paketlendi. Bölgede yeryüzü haddinden fazla ihtiyaç duyulan besin ürünleri, battaniye, kışlık kıyafet, polar, bala kıyafeti, yavru bezi, mama, ısıtıcı ve hıfzıssıhha malzemesi gibi müzaheret malzemeleri tırlara yüklenerek Denizli Büyükşehir Belediyesi ve AFAD koordinasyonunda peyderpey hareket bölgesine gönderme edildi.

Denizli’nin kalbi afetzedeler amacıyla çarpıyor

Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan arkalama malzemeleri konfirmasyon noktalarını sıkça musahabe ederek afetzedeler üzere biricik kalpgâh olan Denizlilere teşekkür etti. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara evgin şifalar dileyen Komutan Zolan, “Bugüne kadar toplanan 24 tır dolusu yardım malzemesini Denizli Büyükşehir Belediyemiz ve AFAD koordinesinde yer sarsıntısı bölgesine irsal ettik. Vatandaşlarımız depremden etkilenen kardeşlerimize yüklenmek için çokça pahal bent gösteriyor. Denizli’miz 7’den 70’e bu balaban afette biricik kalpgâh olup yer sarsıntısı bölgesine destek olmak amacıyla canla başla çalışıyor, Allah’ım herkesten razı olsun. İnşallah depremin yaralarını bütün alay malay saracağız” ifadelerini kullandı.

Share: