Denetimler tüm hızıyla bitmeme ediyor! Çankırı’da 2 zincir market evrak eksikliği cihetiyle polis tarafından kapatıldı

Reisicumhur Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı YANLIŞSIZ Öğür Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’ndaki konuşmasında marketlerle ilgili denetimleri sıkılaştırıcaklarını bildirmişti. Erdoğan “Marketlerle ait ister zincir lüzum farklı marketlerle dayalı fiyatlar hakeza. Kabine’üstelik arkadaşlarıma söyledim. Başta Tecim Bakanlığımız görünmek için kontrolleri sıkılaştıracağız. Bilcümle mesele bu kıymet farklılıklarını gidermenin yollarını arayacağız. Bir Nice birimlerde ekonomide farklılıklar var, Denk İstikrar Komitesi’ni kurarak takibini yapacağız. Zincir marketlerle ilişik kontrolleri sıkılaştıracağız, fiyat farklılıklarını gidermenin yollarını bulacağız, takibini yapacağız” ifadelerini kullanmıştı.

BAHÇELİ: FETÖ İLE İRTİBATLARI ARAŞTIRILMALI

Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin umumi başkanı Celal Bahçeli da Erdoğan’ın sözlerine bindi vermiş ve “Sürekli bindirim özne zincir marketlerin FETÖ’yle ilişki ve ilişkisinin titizlikle araştırılması gerektiğine inanıyoruz” diye niteleyerek konuşmuştu.

ÇANKIRI’BIRLIKTE DENETİMLER SIKILAŞTI

İktidarın art arda mevrut bu tepkileri sonrası ilgi calip gelişmeler yaşanmaya bitmeme ediyor. Çankırı Belediyesi polis ekipleri, vatandaşlardan gelen şikayetler üstüne şehir merkezindeki zincir marketlerde teftiş yaptı.

2 MARKET ŞUBESİ KAPATILDI

Denetimde, ürünlerin gramaj, son istimal tarihleri, reyon ve sandık fiyatları incelendi. Antrparantez hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı taharri edildi. Denetimde, 2 market şubesi evrak eksiliği zımnında kapatıldı. Sonuç istimal tarihi geçen yayın sattığı ve kimlik ile sandık fiyatlarının ayrımlı olduğu belirlenen 3 şubeye birlikte nakdî ceza uygulandı.

KARARLILIK MESAJI VERDİLER

Belediyeden yapılan açıklamada, el sağlığı rüçhan koyulmak üzere vatandaşın heves, öneri ve şikayetleri doğrultusunda polis ekiplerinin denetimleri stabilizasyon ile sürdüreceği belirtildi.

AĞRI’BILE BILE 10 MAĞAZA KAPATILDI

Balkı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın talimatları ile kent merkezindeki market ve aksiyon yerlerinde, gramaj kontrolü, raf-sandık fiyatları uygunluk, hıfzıssıhha ve düzen denetimi, serencam kullanma tarihi kontrolü, fahiş eşit ve istifçilik denetimi yapıldı.

5 MARKET DAHA MÜHÜRLENDİ

Polis ekiplerinin gerçekleştirmiş olduğu denetimlerde şartları taşımayan 5 market mühürlenerek, faaliyetlerine duruluk verildi.

“HALKIMIZIN HİZMETKARIYIZ”

Ağrı’da serencam tıpkısı haftada yapılan denetimlerler sonucu 10 zincir market mühürlenmiş oldu. Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, marketlere müteveccih denetim görüntülerini paylaşarak, “Halkımızın hizmetkarıyız. Halkımız yerine denetimlerimiz devam edecektir” dedi.

Share: