Cumhurbaşkanı emir verdi… İşten çıkarılan martir eşine Yüreğir Belediyesi cemaat imdi

CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi yoluyla işten çıkarılan martir eşi Hatice Batırır’a, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Yüreğir Belediye Reisi Fatih Mehmet Kocaispir sahip bundan sonra. Batırır, Yüreğir Belediyesi bünyesinde çalışacak.

Başbuğ Kocaispir, DÜRÜST Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Toplumsal Politikalar Başkanı Jülide Sarıeroğlu ile gelişigüzel Adana Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla işten çıkarılan şehit eşi Hatice Batırır’ı evinde konuşma etti. Kocaispir, “Hatice Hatun şehidimizin emanetidir. Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız devrede, ona sahip çıkıp belediyemizde işe başlatacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı devreye girdi

Ziyarette şehit eşi Hatice Batırır’ı teselli eden Sarıeroğlu, “Martir eşlerimiz, şehit ailelerimiz başımızın tacıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın de sizlere çok selamı var. Güzeşte kendisi bizleri aradı. Televizyonda görmüş ve bunun kabul edilemez olduğunu söyledi. Sayın Cumhurbaşkanımız mir verdi. Uray Başkanımız ile birlikte görüştük. İnşallah bundan sonra sizi Yüreğir Belediyemizde, Başkanımızın düzentileme arkadaşı olarak fethetmek istiyoruz” diye konuştu.

“Defa arkadaşı olmaktan kurum duyarım”

Martir eşi Hatice Batırır ile nöbet arkadaşı olmaktan çalım duyacağını anlatım eden Yüreğir Şehremini Fatih Mehmet Kocaispir, şunları kaydetti:

“Hatice bayan şehidimizin emanetidir. Biz bağımlı kim onunla kere arkadaşı olmaktan alım duyarız. İnşallah kendisi dahi kabul ederse Yüreğir Belediyesi’nde bu arada çalışalım. Hiç moralini bozmasın, biz bütün yanındayız.”

“Cenabıhak devletimizin yokluğunu vermesin”

Kasıtlı kendisine işten çıkarıldığını belirten Hatice Batırır ise “Sayın Cumhurbaşkanımıza haddinden fazla teşekkür ediyorum. Cenabıhak devletimizin yokluğunu vermesin. Ben ağzında dili olmayan ayrımsız insanım. Üç belediye başkanı gördüm. O zamanlar budaklı değildim da demincek mi sorunluyum? Beni basında karalamaya çalışıyorlar. Bu çokça dokunaklı tıpkısı durum” diye konuştu. – ADANA

Share: