Çorum’da şehitler herhangi bir cuma namazı dualarla anılacak

Çorum’da kabri bulunan şüheda, değme cuma Şehitlik Mescidi’nde düzenlenen programda dualarla yad edilecek.

Türkiye Savaş Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Çorum Şubesince, kentte kabri bulunan şehitlerin hatıralarının yaşatılması üzere “Çorum Şehitlerini Anıyor, Gazilerini Eloğlu Ediyor Projesi” hayata geçirildi.

Proje kapsamında martir aileleri, tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar cuma namazı amacıyla Şehitlik Mescidi’nde benzeri araya gelerek salat sonrası kabirleri musahabe yazar, şehitlerin ruhu amacıyla dua ediyor.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Martir Dul ve Yetimleri Derneği Çorum Idarehane Başkanı Galip Bahir, AA muhabirine, geçen hafta başlattıkları projeyi detaylı ahit devam etmek istediklerini söyledi.

Projeye şehit ailelerinin ilişki gösterdiğini belirten Deniz, “Şehitliğimizin tadilatı yapıldı, temas cins fiziksel şartı iyileştirildi. Şehitliğimizi çalışkan olarak temizlemek ve cuma namazı gününün hayrını, bereketini süregelmek amacıyla gelişigüzel cuma namazı haset burada şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve toplumun değişik kesimlerinden arkadaşlarımızı buluşturmak istiyoruz.” dedi.

Deniz, “Ayrıca şehit evlerinde şehit annelerimiz, şehit eşlerimiz hatimler indiriyorlar, cüzler okuyorlar. Ağustos ayında şehit olan kardeşlerimizin inşallah ay böylelikle hem dualarını hem de mevlitlerini yapacağız. Şehitlerimizi bir dönüş değil temas dönem tesmiye etmek yerine bu projeyi başlattık. İnşallah liyakatli oluruz. Şu anda rabıt gayet güzel.” diye niteleyerek konuştu.Share: