CHP’li Nazlıaka, Kırşehir’de kadınlarla ayrımsız araya geldi Açıklaması

CHP Eş Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, “Cumhuriyet El Partisi kadrolarıyla, projeleriyle, kurucu ve kurtarıcısından aldığı güçle bugün metin ayaktadır ve erk yürüyüşünü birlikte sürdürmektedir.” dedi.

Neşet Ertaş Hars ve Laf Merkezi’nde planlı el buluşmasında kadınlarla tıpkı araya mevrut Nazlıaka, CHP’nin Eş Destekleri Sigortası Projesi hakkında bilgelik verdi.

Nazlıaka, iktidara geldiklerinde serian İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlüğe koyacaklarını ve eksiksiz maddelerini uygulayacaklarını söyledi.

Parti kendisine 81 mülk ve 973 ilçede birleştirme olduklarını belirten Nazlıaka, “Seçme hafta salı akşamları videoteyp konferanslarla eğitimler düzenliyoruz. Gelişigüzel hafta daima kendimizi eğitiyoruz. Yetmez dedik, partimize sürekli kullanılmamış üyeler kattık. Serencam tıpkısı yılda 100 bin yeni karı üye kattık. Kırşehir’deki sayımızı elan birlikte inşallah artıracağız. Gelişigüzel güzeşte dönüş ailemizi büyüttük, güçlendirdik.” diye konuştu.

“Cumhuriyet Altını El Partisi kadrolarıyla, projeleriyle, kurucu ve kurtarıcısından aldığı güçle bugün metin ayaktadır ve kudret yürüyüşünü birlikte sürdürmektedir.” diyen Nazlıaka, kadınlardan talepte bulunarak “Seçime çokça birkaç devir kaldı. anbean er seçme gibi. Olmadığı koşulda dahi filhakika tıpkısı yıldan beş altı ant kaldı. Değme ahit akşam başınızı yastığa koyduğunuzda ‘Ben zaman ülkemi karanlıktan aydınlığa giymek için ne yaptım?’ sorusunu ülkü. O aktarılma bu yönde ayrımsız öz yapmadıysanız de uykunuz kaçsın. Değme günün hakkını vermemiz müstelzim dönemden geçiyoruz.” ifadesini kullandı.

Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, CHP Kırşehir Mebus Dayanabilen İlhan, İl Başkanı Yağmur Tüvana ve İl Avrat Kolları Başkanı Nergiz Gökçınar’ın üstelik müşavere yaptığı toplantıda, eczacı, göçüm şoförü, çiftçi, esnaf ve mağaza çalışanı kadınlar, kadına yönelik süratli savaşım konusundaki düşüncelerini anlattı.Share: