CHP’li Gürer: “Sürücü Belgesi affıyla 1 milyon kişinin mağduriyeti ortadan kaldırılmalı”

CHP Niğde Saylav Ömer Fethi Gürer, insanoğlu evet dahi yaralamalı kazaya sebebiyet vermeyenler ile süreklilik sunma fail konu bağımlılığı bulunmayanlar amacıyla ustalık affı getirilmesi gerektiğini söyledi.

Gürer, çoban belgesine umum konulan ara sıra vatandaşlarla Sedir’te düzenlediği matbuat toplantısında, ayaklık ihlali özne sürücülerin ehliyetlerine 6 ay, 2 yıl, 5 yıl, 10 yıl gibi sürelerle umum konulmasının değişik sorunları dahi yanında getirdiğini savundu.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun, iktidara geldiklerinde sürücü belgesi affı, Demet-Kur sicil affı, yetişek ve akreditasyon affı, sicil ve borç affı getireceklerini söylediğini anlatan Gürer, şöyle konuştu:

“Sürücülerin hatasından ve işlediği kabahatten nadim olanlar amacıyla ehliyet affı getirilmesi yönünde tıpkısı yasa teklifini Sedir Başkanlığına sunmuştum. Mümkün kast ve bilinçli taksirle insan ya da yaralamalı kazaya sebebiyet vermeyenler ile devamlılık yeryüzü eden konu bağımlılığı olanlar aut sürücü belgesi affı ihtiyaç durumundadır. sürücü belgesi elinden alınanlar içtimai, hesaplı, ailevi mesail yaşamakta ve bu nedenle 1 milyon adam ülkemizde mağduriyet yaşamaktadır.”

Gürer, ehliyet affıyla ilgilendiren verdiği yasa teklifinin, Divan’te görüşülecek er bezi kanun tekliflerinden birine eklenerek, 1 milyon kişinin yaşadığı mağduriyetin ortadan kaldırılması gerektiğini kaydetti.

Share: