CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Torun ve İBB Başkanı İmamoğlu Ardahan’da temaslarda bulundu

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun ve İstanbul Büyükşehir Şehremaneti (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ardahan’bile ziyaretlerde bulunarak yapımı tamamlanan otobüs terminalinin açılışını yaptı.

Torun ve İmamoğlu, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan ve partililer, belediye başkanı Faruk Demir’i musahabe ederek kentteki icraat üzerine vukuf aldı.

Torun, burada yaptığı açıklamada, Ardahanlılara bakım amacıyla saraka verdiklerini, belediyenin üstelik kesintisiz elinden mevrut çalışmayı yaptığını söyledi.

İmamoğlu ile yaptığı ziyarete değinen Torun, “Başkanımın destekleri ve kararıyla burada benzeri otogar yapımı gerçekleştirdik. Yıllardır muhtemel tarihi aynı yatırım. Bunu gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz.” dedi.

Torun, İmamoğlu’nun birçok belediyeye katkı sağladığını söyleyerek şöyle bitmeme etti:

“Hoppadak İstanbul’un sorunlarını çözmüyor ve geleceğe hazırlamıyor. Aynı zamanda İstanbul’da hayatiyetli hemşerilerimizin doğdukları kentlere de rastgele soy katkıyı sağlıyor. Evire Çevire şeyler olacak, ülkemiz bunu hak ediyor. İçinde bulunduğumuz proses kaderimiz değil, bunu değiştireceğiz. Biz adaletli olacağız. Hep zorluklara karşın, biz asla ve katiyen insanımızı ötekileştirmeyeceğiz, ayrıştırmayacağız. Ülkemizin neresinde ayrımsız dava varsa çözümü amacıyla katkıda bulunacağız.”

İmamoğlu da Ardahan’a gelmekten bahtiyar olduğunu belirterek “Size 16 milyon İstanbullunun selamını getirdim. Buraya uzun yıllar hizmet edecek otogarı yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hep gelişigüzel güzelce hizmetler yapacak, gelişigüzel başaracağız.” ifadesini kullandı.

Kongre Caddesi’nde esnaf ziyareti yaparak Ardahan’dahi üretilen tescilli çiçek balının tanıtımı amacıyla planlı “19. Millî Firez ve Bal Festivali” etkinliklerine katılan Torun ve İmamoğlu, elan bilahare Ardahan-Kars- Göle angajmanlı kasaba amacında yapımı tamamlanan Ardahan Şehirlerarası Otobüs Terminalinin açılışını gerçekleştirdi.Share: