CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Salıcı, Bursa’da sınırlı alışveriş yeri anne atma töreninde konuştu Açıklaması

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, ” Cumhuriyet Altını Ahali Partisi’nin kadroları amade. Cumhuriyet El Partisi’nin politikaları hazır. Cumhuriyet Altını Ahali Partisi’nin belirlemiş olduğu kavil bu ülkeyi yönetecek.” dedi.

Salıcı, Mudanya Belediyesince ilçede yapılacak ilişkin aksata yeri ve otoparkının temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Mudanya’nın Cumhuriyet Altını tarihindeki önemine değindi.

Mudanya’nın mütarekenin imzalandığı kayran olduğunu tamlayan Salıcı, şöyle konuştu:

“Biliyorsunuz tıpkı süreden beri Türkiye’da Lozan’ı tartışanlar var. Lozan’ın bir galebe olmadığını düşünenler var. Bunu ifade edenler var. Savaş meydanlarında Cumhuriyeti kuran kol, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, onun arkadaşları hangi kadar mücadeleciyse, diplomasi masasında da Türkiye’nin geleceğini kurmak için, barışı imzalamak amacıyla Lozan’da bile o büyüklüğünde pahal bire bir düzentileme verdiler ve Lozan’ı Türkiye üzere tıpkı zafere dönüştürdüler.”

“Cumhuriyet Altını Umum Partisi’nin kadroları amade.” diyen Salıcı, “Cumhuriyet Altını El Partisi’nin politikaları hazır. Cumhuriyet Ahali Partisi’nin belirlemiş olduğu kavil bu ülkeyi yönetecek. 10 kamer sonra ihtimal de seçme eskiden olacak, ihtimal 10 kamer sonraları Türkiye’yi yöneteceğiz. Biz istiyoruz kim henüz erken olsun seçme, Türkiye bu badireden daha önceki kurtulsun. Onun üzere bile er seçme istiyoruz ama ne olursa olsun biz sonuç güne kadar çalışmaya bitmeme edeceğiz.” diyerek konuştu.

Salıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’yi önümüzdeki dönemde halktan yana, barıştan yana, huzurdan yana, özgürlükten yana, üreticiden yana, cebin terinden yana, kimsenin ezilmediği, kimsenin kimseyi adi görmediği, hareketli ayrımsız izzet olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kendi bölgesinde oylumlu bire bir mevki olarak, güçlü tıpkısı büyüklük adına temin etmek, bunu tahsis etmek amacıyla bunu infaz etmek amacıyla iktidara geleceğiz. Bunun için da sizlerin desteğinize ihtiyacımız var. Yalnız fikir vermenize değil, Türkiye’nin elan ferah bir ülke olması, bu gaye için çalışmanıza, bize katılmanıza, bizim mücadelemize destek vermenize ihtiyacımız var.”

Törene, Mudanya İlçe Şehremini Hayri Türkyılmaz, CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, ara sıra milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve kaynak başkanları dahi katıldı.

Share: