CHP milletvekilleri Erbay ve Kılınç temaslarda bulundu

CHP Muğla Mebus Burak Erbay ve CHP İstanbul Mebus Yüksel Mansur Kılınç, Karabük’te konuşma ve temaslarda bulundu.

Erbay ve Kılınç, Karabük’ün ilçelerini mülakat edeceği izlence öncesi tümen toprak binasında İl Başkanı Abdullah Çakırdoğan eşliğinde basın açıklaması yaptı.

Mebus Erbay, konuşmasında, herhangi bir sektörde çalışan insanların emeğinin karşılığını alması amacıyla uğraş ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu uğurda da bizim insanların bol bolamat ve hayat içre yaşaması üzere asgari ücretin belirlenmesinde bittabi kim üstelik görüşlerimiz ve önerilerimiz var. Bu noktada bile dal yöneticilerimiz açıkladı. 15 bin liralık sunma az olması gereken minimal ücrettir. Bunun sağlanması lazımdır. Bu sağlanırken üstelik işverenlerin durumu göz önüne alınmalıdır. Onlara bile lazım bindi sağlanmalıdır. Bizim önerdiğimiz minimum ecir sunu birkaç 15 bin teklik olacak şekilde yapılmalıdır.”

Kılınç bile altılı ganyan masanın esasta ulus masası olduğunu söyleyerek, “Bu masanın ortamında haddizatında Türkiye’nin ülkü hayatiyetli, umutlarını yitirmiş ama umutlarını filizlendirmek zorunda olduğumuz bize bu fariza düşüyor, nevmit topluluk değme tür sorunu yaşayabilecek toplumdur. Zımnında kullanılmamış umudun adıdır altılı ganyan masa. Altılı masanın, Genel Başkanımızın önderliğinde ortaya koyduğu izlence Türkiye’nin sorunlarını sistematik aynı biçimde nakız çabasıdır.” dedi.

Altılı masanın bir kısık birliği folk ve bu kırıcı birliğini izam çabasında olduğunu dile getiren Kılınç, şöyle konuştu:

“Bu bunaltıcı birliğinin içine Hak ve Kalkınma Partisi’ne oy veren seçmenlerimizi de çağırıyoruz, ülkücü kardeşlerimizi dahi çağırıyoruz. Zımnında Türkiye’nin umuda, umudu izam etmek için birliğe, gelecekte Umumi Başkanımızın 3 Aralık tarihinde açıklayacağı vizyonu yaratmaya yönelik yerine birlikte birliğimizi büyütmeye, ülkenin bütünlüğüne ihtiyacı var. Bunun adı dokunaklı birliğini geliştirmektir. Bunun adı cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilişkin o kişioğlu evet birlikte bu ismi atışmak değildir.”

Kılınç, altılı ganyan masanın faziletkâr tıpkısı güvenle çalışmalarını devam ettirdiğini anlatarak, “Şu anda altılı ganyan masanın tıpkısı reisicumhur adayı açıklaması kadar ayrımsız buut bahis konusu değildir. Altılı masanın tıpkısı cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması çabucak altılı ganyan masada önderlik eden fırka liderlerinin sorumluluğundadır. 3 Ara tarihinde CHP olarak Umumi Başkanımız tıpkı ati vizyonu açıklayacaktır onu de bütün bu arada izleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: