CHP İlkadım Cahillik Kolları’ndan Nebati’ye ‘İktisada Giriş’ Kitabı: “Enflasyonla Boğuşmak Bilimin İşidir”

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

CHP Samsun İlkadım Deneyimsizlik Kolları, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’ye postayla “İktisada Giriş” kitabını gönderdi. Toyluk Kolları Başkanı Mehmet Başar, “Sayın Nebati, lütfen bizi dikkate aldatma, gençleri dikkate al, bu ekonomi kitabını, domuzuna tıpkı şekilde oku, enflasyona bittabi engelleme edildiğini öğren. Enflasyonla boğuşmak, bilimin işidir” dedi.

CHP İlkadım Bilgisizlik Kolları, Samsun’un İlkadım ilçesinde kâin PTT şubesinden Kaynak ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’ye “İktisada antre” kitabını gönderdi. Öncesinde izah eden CHP İlkadım Bilgisizlik Kolları Başkanı Mehmet Başar, şöyle konuştu:

“Hazne ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati göreve geldiğinde dolar 13.70 kuruş civarındaydı. Bu ülkenin Hazne ve Maliye Bakanı daha çok dedi ki, ‘enflasyonla çabalamak bizim işimiz’. Bu ülkenin Hazine ve Maliye Bakanı, mart ayında dolar 14.80 kuruş civarındayken, dedi ki ‘Vatandaşlarımız bayındır olsun. Türk lirası inebileceği sunma madun değerdedir. Bundan aşağıya düşemez. Vatandaşlarımız rahat olsun’.  Elan sonraları dolar oldu 18 lira, vatandaşta hangi ağız tadı kaldı hangi dahi gözlerinde ayrımsız ışıntı.

“İŞ BİLMİYORSUNUZ, EKONOMİ BİLMİYORSUNUZ, İKTİSAT BİLMİYORSUNUZ”

Türkiye Cumhuriyeti Dalan Bankası izah yapıyor diyor ki; enflasyon yüzde 80 civarındadır. Bizim bakanımız diyor kim, ‘Başka bir ülkenin bakanıyla konuştum, enflasyonumuz haddinden fazla yüksek’ dedi. Bizim bakanımız bile demiş kim ona ‘Ben bu enflasyonla sokağa çıkıyorum, siz yüzdelik 10 enflasyona haddinden fazla diyorsunuz’. ya bu bizim aklımızla hezel etmekten ayrıksı nedir? Bizim gençliğimizle oynadınız, geleceğimizle oynadınız, sizin hareket bilmezliğinizin, tutum bilmezliğinizin, iktisat bilmezliğinizin, bedelini Türk genci, milyonlarca Türk genci, yer kısık şekilde ödemekte.

“NEBATİ’YE ‘İKTİSADA GİRİŞ’ KİTABINI GÖNDERİYORUZ’

Artık gençlerin sabrı kalmadı, sizin o fiyat ödettiğiniz çoluk çocuk, önümüzdeki önceki seçimde sandıklarda size bedelin bildirme büyüğünü ödetecek. Tığ CHP Toyluk kolları adına, Hazne ve Maliye Bakanımız Nurettin Bitkisel’ye bire bir ihsan koymak istiyoruz. Bir iktisat kitabı. Sayın Bitkisel, lütfen bizi dikkate hıyanet, gençleri dikkate desise, bu ekonomi kitabını, sunturlu bir şekilde oku, enflasyona kuşkusuz engelleme edildiğini öğren. Enflasyonla çabalamak, bilimin işidir. Demin bu kitabı, PTT’den Ankara Çankaya’da bulunan, Kaynak ve Maliye Bakanlığı’na göndereceğiz.”Share: