CHP İl Başkanı Tahtasız görevinden ricat etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, mebus aday adayı başlamak üzere görevinden ricat etti.

CHP Umumi Merkezi’nin 22 Kasım’dahi devlet ve kaza başkanlıklarına gönderdiği genelgede, mebus namzet adayı kalkmak talip diyar ve kaymakamlık başkanlarının çekilme dilekçelerini 26 Aralık’a kadar tümen umumi sekreterliğine iletmeleri istenmişti. CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız bile bugün matbuat toplantısı düzenleyerek saylav namzet adayı almak amacıyla görevinden ricat ettiğini açıkladı.

Parti binasında matbuat toplantısı düzenleyen Tahtasız, yönetim organları ve kat arkadaşlarıyla yaptıkları istişareler sonucu aldığı kararı açıklayarak, saylav aday adayı koyulmak amacıyla İl Başkanlığından ayrıldığını bildirdi.

Siyasi yaşantısına 1999 yılında CHP’ye unsur yerine başladığını hatırlatan Mehmet Tahtasız, “2003 yılında CHP Kalıp İlçe ve İl Yöneticisi yerine devam ettim. 2014 domestik seçimlerinde Belediye Divan Üyesi namına görev aldım. 2018 yılı 24 Haziran Milletvekili genel seçimlerinde mebus adayı oldum. 23.02.2020 tarihinde 37. Mahdut Çorum İl Kongresinde İl Başkanı kendisine seçildim. Yaklaşık 3 sene süresince iri bir onur ve şerefle yürüttüğüm İl Başkanlığı görevimden CHP Çorum Milletvekili namzet adayı görünmek için zaman fiktif ile ayrılıyorum” dedi.

Bu kasıntılı görevin evlatlarıma gelecekte büyük bırakıt kendisine kalacağını inanıyorum diyen Tahtasız, “Bundan ahir süreçte CHP Çorum Saylav Namzet adayı olduğumu bildiriyor, misil arkadaşlarımla alay malay verdiğimiz bu kararımızın partimize, şehrimize ve ülkemize doğru olmasını diliyorum” dedi. – ÇORUM

Share: