CHP Artvin Saylav Bayraktutan Dik Sınırındaki Kuyruğa Tepki Gösterdi: “Duvardan Curcunalı Var Yetkililerden Curcunalı Bulunmayan”

TASAVVUR İSTANBULLU

Türkiye’nin türlü bölgelerinden yola çıkıp Dik Cızık Kapısı’na gelen tırlar kilometrelerce pöçük oluşturdu. Yalçın Cızık Kapısı’ndan başlayan kuyrukta tırlar, Kemalpaşa, Hopa ve Arhavi’ye büyüklüğünde Karadeniz Deniz Boyu Yolu’nda güven şeridine otopark ederek sınırı geçmeyi bekliyor. CHP Artvin Saylav Maksat Bayraktutan “Yaptığımız bütün girişimler hava kalmıştır. Duvardan gürültülü var yetkililerden curcunalı yok” dedi.

Türkiye Gürcistan sınırında mevcut Yalman Hat Kapısı’nda kilometrelerce pöçük oluştu. Sınır Kapısı’nda başlayan kuyruk Artvin’in Kemalpaşa, Hopa ve Arhavi ilçelerine kadar uzandı. CHP Artvin Mebus ve CHP Erdemli Sıkı Düzen Müesses Üyesi Tasavvur Bayraktutan bu durumu video çekerek ihtarname etti. Bayraktutan’ın açıklaması şöyle:

“DUVARDAN GÜRÜLTÜLÜ VAR YETKİLİLERDEN CURCUNALI NAMEVCUT”

“Arkadaki Tır’lardan da görüldüğü kabilinden Sarp tahril kapısındaki kilometrelerce uzunluğundaki kuyruk Arhavi kaymakamlık sınırına büyüklüğünde dayanmış vaziyette. Bu konuda TBMM’de basın toplantılarıyla, ilgilendiren bakanlıkla, Gürcistan gözetiminde, bizim nezdimizde yaptığımız bütün girişimler âlem kalmıştır. Duvardan gürültülü var yetkililerden patırtılı bulunmayan.

“BU GİDİŞATIN BİR AN EVVEL DURMASI GEREKİYOR”

Bakın TIR şoförleri  burada günlerdir bekliyorlar yazık değil mi bunlara? Geçtiğimiz günlerde biliyorsunuz ölümler oldu kalp aksesi geçirerek tırın içerisinde ölenler, taş yuvarlanması kayşa sonucu ölenler oldu. Bu gidişatın tıpkısı dakika evvel durması gerekiyor. Yetkililerin buna özen çekmesi amacıyla ne yapmamız gerekiyor? Dolay milletvekili kendisine iptila ediyorum. Herkesin dikkatini buraya çekmesini istiyorum. Yazık.”Share: