Çetin sıcaklarla oluşan toz bulutu, Yüksekova’yı sis bulutu kabilinden altına aldı

Kilolu sıcaklarla oluşan türap bulutu, Yüksekova’yı sis bulutu kadar altına aldı

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde gösterişli ve rüzgarın etkisiyle oluşan toz bulutu, Yüksekova’nın çevresini saran dağlar altında kayboldu.

3 gündür ilçede ağır sıcaklar ve beraberinde başlayan aralıklı rüzgar ise hayatı ters yönde etkilerken, akşam saatlerinde ilçenin dağları sis bulutu kabil altına aldı.

Özellikle nısfınnehar saatlerinde yavaş sıcaklıktan etraf vatandaşlar evlerinde çıkamazken, akşam saatlerinde rüzgarın etkisiyle ilçenin çevresini saran dağları türap bulutundan dünya resmen kayboldu.

Akşam gövde ilçede gezen yurttaş Cilo dağlarının toz bulunun altında kaybolması üstüne karşısında resim çekmeyi bile ihmal etmediler.

“Kış kadar anımsatıyor sanki sis bulutu sarmış”

Kısık ve rüzgarın etkisiyle dağlar gömük şekilde, diyen Amaç Ural isimli yurttaş, “Günlerdir bati bire bir yalım var bölgede ve ardında başlayan fasılalı rüzgar ise hayatı kontra etkiliyor. Zaman espaslı rüzgarın etkisiyle ilçenin çevresini kuşatan dağlar toz bulutundan ekolojik ortam süresince ağız ağıza gömük şekilde. Sözde görüntüsü kışın sis bulutu oluyor bir şekli olmuş. İnşallah kısa süre bu biter bu toz bulutu ve katmerli sıcaklıklar. Zaten öğlen saatlerinde kimse çıkamıyor sıcaklıklardan ortalık. İlçenin çevresini kuşatan dağlar tamamen batmış durumda” dedi.Share: