Çbk Mersin Yenişehir Belediyesi Avrupa’da Çeyrek Altın Bitiş Maçına Çıkıyor

Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Sazak Yenişehir Belediyesi, Avrupa’da karı basketbolunun kulüpler bazındaki sunu nazik kupası olan Euroleague Women’da çeyrek altın bitiş maçına çıkıyor. Grubunu önder tamamlayarak kupanın en şişman favorilerinden biri olduğunu gösteren Mersin temsilcisi, evindeki maçı kazanarak cevelan üzere yarar yararlanmak istiyor. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersinliler’i pik nida ederek takıma bindi çağrısında bulundu.

Bu zaman Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanan ÇBK Sazak Yenişehir Belediyesi,Euroleague Women çeyrek finalinde Fransa temsilcisi Tango Bourges Basket ile yüz yüze gelecek. 14 Mart Salı(yarın) günü Mal Tazegül Spor Salonu’nda saat 19.30’da oynanacak karşılaşma üzere Mersin Yenişehir Belediyesi saat 18.30’da Forum AVM güneyindeki Yenişehir Aktiflik Alanı ve Sayapark AVM önü 2. Çevreyolu üzerinden servis kaldıracak. Turuncu-lacivertli takım serinin ilk maçını kazanarak, Fransa’da oynanacak karşılaşma öncesinde yarar sezmek istiyor. Sezonun şu ana kadarki bildirme yetişkin maçına çıkacak olan ÇBK Mersin Ağacı Yenişehir Belediyesi, kentin desteğini bekliyor.

“KENTİMİZE VE ÜLKEMİZE BU GURURU NEŞELENDIRMEK İSTİYORUZ”

Mersinli vatandaşları pik nida fail Yenişehir Şehremini Abdullah Özyiğit, “Kentimizi ve ülkemizi Avrupa’da kumar eden takımımızı bilcümle alay malay desteklememiz gerekiyor. İnanıyorum kim halkımızın ferda 6 bin şahsiyet salonu doldurarak takımının yanında olacak. ÇBK Mersin Ağacı Yenişehir Belediyesi,şu anda Mersin Ağacı’i en son seviyede külah eden spor kulübü ve Avrupa şampiyonluğunu kazanacak bir kadroya sahip. Avrupa’nın bildirme balaban kupasını Mersin Ağacı’e yayımlamak, kentimize ve ülkemize bu gururu keyiflendirmek istiyoruz. Bütün hemşehrilerimi yarınki pik bekliyorum” dedi.

Share: