Canbey, Manyas’lılara seslendi

SELIM Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey Manyas’ı ziyaret etti.

YANLIŞSIZ Öğür Manyas İlçe Başkanı Yücel Günay ve partililer marifetiyle karşılanan Canbey fırka binasına geçerek partililere seslenme etti. Yaptığı meşveret de aynı pandemi dönemi yaşandığını, sonrasında yekpare dünyayı etkileyen kazançlı krizin ortaya çıktığını belirterek ” Kriz yemeden içmeden ülkemiz dahi olsaydı, devlet gani yönetilemiyor denirdi. Cumhurbaşkanımız bugün Acun liderleri beyninde kendini kanıtlamış birisi, önümüzde 11 ay sonraları umumi intihabat var. Ben inanıyorum kim vatandaşlarımız gine SELIM Partiyi tercih edeceklerdir. Yirmi yıldır iktidar bile olan benzeri partinin tabi ki eksikleri, kusurları olacaktır. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çap adamlığı SSK Umumi Müdürlüğüdür ve onu dahi batırmıştır. Gâh teşkilatlarımız bile küskünlükler oluyor, çok şükür Manyas’ta bunu görmüyorum. Umumi seçimlere büyüklüğünde küslük, kargaşa olmasın istiyoruz. Önümüzde ki seçimleri almak üzere tüm gücümüzle çalışacağız.”

Elan sonradan kırsal Akçaova Mahallesinde mevcut Yerey Mahsulleri Ofisi kurum merkezini mülakat fail Canbey ve beraberindekiler, TMO yetkililerinden alımlar ile ait bilgelik aldılar. Nem ilçesi üreticilerinin üstelik ilçelerinde TMO gurur merkezi olmadığı üzere Manyas çalım merkezine getirdikleri ancak gelen buğdayın kestirmece yüzdelik 80’inin Manyaslı üreticiler marifetiyle getirildiği belirtildi. TMO yetkilileri bu sene 25 Haziran’dahi başlayan alımlarda bugüne büyüklüğünde 6 bin 396 ton buğday alınarak tarihi aynı rekora imza attıklarını belirttiler. Günlük alım limitini 450 kg ile sınırladıklarını, normal da her sene 2 bin- 2 bin 500 ton çekicilik yapılırken bu sene rakamın üçe katlandığını bunun da hükümetin buğday fiyatlarına uyguladığı kilogram başına tahminî 7.5 TL. lik rakamın deli dolu olduğunu söyledi. Buğday alımlarının yapıldığı alana revan Canbey üreticilerle görüşürken, üreticiler dekar başına averaj verimin 600-800 kilo ortada değiştiğini söylediler.

Milletvekili Mustafa Canbey elan sonradan Manyas’ın kırsal Kocagöl Mahallesinde Balıkesir BŞB eliyle yapımı bitmeme fail yavru parkı ve düğün salonu onarım çalışmalarını izledi, Salur ve Börülceağaç Mahallesinde vatandaşlarla kısa sohbetler yaptı. – BALIKESİR

Share: