Çanakkale’de barlar sokağında meydan savaşı kabil çekişme: 1 polis dertli

Çanakkale’da barlar sokağında tıpkı eğlence mekanına örtmek isteyen 4 güç, içeriye alınmayınca fenomen çıkarttı. Asayiş görevlileri ile taşkınlık çıkaran eşhas, coşku mekanının karşısında kâin meyhanedeki müşterilerin masasından aldıkları iskemle, tabak ve bardakları birbirlerine fırlattı. O anlar işletmenin düzenlilik kamerası görüntülerine saniye saniye yansıdı. Olaya müdahale eden aynı polisin bile başına aldığı darbe sonucunda kafatasında ara oluştuğu öğrenildi.

Olay saat 22.45 sıralarında Kemalpaşa Mahallesi Fetvane sokakta kâin ve barlar sokağı kendisine bildik bire bir cümbüş mekanında meydana geldi. İçeriye koymak isteyen 4 eş, damsız oldukları gerekçesiyle istek alınmadı. Ayrımsız süre kapıdaki düzenlilik görevlileriyle tartışan şüpheliler, sakinleşip oradan ayrıldı. Daha sonradan yeniden eğlence mekanına gelen kişiler, karşıda bulunan meyhanedeki iskemle, debbağ ve bardakları güvenlik görevlilerine fırlatmaya başladı. O tam almaç kendisine bulunanlar korkarak içeriye kaçtı. Güvenlik görevlileri ile taşkınlık çıkaran şahıslar beyninde yumrukların konuştuğu kavga İskele Meydanı’na taştı.

Yaşanan gelişmeler sonrasında fenomen hesabına mevrut polis ekipleri kavgayı ayırmaya çalıştı. Bire Bir polis güçleri memurunun başına sert bir cisimle vuruldu. Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Ihtişam Hastanesi’ne kaldırılan polisin kafatasında meyan olduğu öğrenildi. Yapılan icraat sonucunda şüphelilerden bire bir sevimli yakalanırken, 3 şüphelinin yakalama çalışmaları devam ediyor. – ÇANAKKALEShare: