Bursa fen! Osmangazi’de Türe Camii yıpranmamış hizmet binası çabucak yükseliyor

Osmangazi Belediyesi, bozuk ve ihtiyaca yanıt veremez kuzuluk geldiği üzere yıkılan, Adalet Camii hizmet binasının hesabına henüz çağcıl ve kullanışlı benzeri bakım binası nesir ediyor. Demirli Beton imalatı tamamlanan bakir bakım binasının, çatı örtüsü da yerleştirildi.

Vatandaşlardan mevrut talepler ve duyulan ihtiyaçlar doğrultusunda mahallelere bakım binasıları nesir eden Osmangazi Belediyesi, Türe Mahallesi’hangi dahi kullanılmamış tıpkısı bakım binası kazandırmak için çalışmaları sürdürüyor. Sıkıntılı ve üst üste tıpkı alana eş Türe Camii’nin anbean eskiyen ve ihtiyaca cevap veremez ağıl mevrut bulunan ekleme binası, geçtiğimiz Mayıs ayında Osmangazi Belediyesi vasıtasıyla yıkıldı. Arkası Sıra başlatılan eskimemiş hizmet binası inşaatı ve belde düzenleme çalışmaları çerçevesinde kestirmece 2 ay üzere kısa tıpkısı müddet içerisinde yeni hizmet binasının betonarme kısmının imalatı tamamlandı.

İlçe genelinde mahalle sakinlerinin buluşup birlikte ayakyolu geçirebilecekleri alanlar vermek amacıyla stabil çok cami ve çevresinde kamulaştırmalar gerçekleştirip, elde edilen alanlara park ve meydanlar kazandırdıklarını ifade fail Osmangazi Şehremini Mustafa Dündar, “Camilerimiz, sadece ibadethane değil, tıpkı zamanda mahalle sakinlerimizin buluştukları, gelişigüzel sohbet edebildikleri birer kavuşma yeri. ilçemiz, hangi yazık ki ağırbaşlı göçten sunu çok etkilenen, hesapsız ve munfasıl yapılaşmanın getirdiği sıkıntıları bildirme çok kıvrak ilçelerden biri. Osmangazi Belediyesi adına, göreve geldiğimiz geçmiş günden itibaren hem çaktırmadan yapılaşmanın önünü tefrik etmek, hem üstelik bulunan çarpıklığın getirdiği sorunları çözmek için iri bire bir ceht harcadık. Diğer yandan dahi, rastgele mahallemize kullanılmamış meydanlar kazandırıyoruz. Dayanabilen çok camimizin çevresini açarak, buraları vatandaşlarımızın buluşup alay malay ayakyolu geçirecekleri alanlara dönüştürdük; dönüştürmeye bile bitmeme ediyoruz” dedi.

Hak Mahalle Camiinin eskimemiş ayrımsız bakım binası vermek üzere emek başlattıklarını belirten Başbuğ Dündar; “Vatandaşlarımızın talebi konusunda başlattığımız çalışmayla, eski binayı yıkarak, içerisinde erkek, hatun ve özürlü tuvaletleri, çay ocağı, dernek dalavere odası, 25 yabanlık Kur’an Kursu, sarıklı odası, mutfak abdestlik ve tuvaletin bulunduğu güzel tıpkısı bakım binası nesir ediyoruz. Güdük süre içerisinde tamamlayıp mahalle sakinlerimizin hizmetine sunacağız” diye niteleyerek konuştu. – BURSA

Share: