Burdur’daki metal operasyonlarında 33 kişiye işlem yapıldı, 1 emanet tutuklandı

Burdur’da güllabi ve emniyetin yaptığı esrar operasyonlarında 33 kişiye prosedür yapılırken, 1 kişi ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Burdur İl Cingöz Komutanlığı ekiplerince Burdur Cumhuriyet Altını Başsavcılığı ile koordineli namına yürütülen çalışmada, B.K. ve A.E. isimli şahısların Burdur’a eroin özellik getireceği belirlendi. Yapılan fiziki izlem çerçevesinde Hat ilçesinde durdurulan araçta kâin şahısların üzerlerinde ve araçta yapılan aramada 21 gram eroin ve 2 sayı ecza hap ele geçirildi. B.K. ve A.E., irsal edildikleri adli makamlarca ifadelerinin alınmasının peşi sıra azade bırakıldı.

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri vasıtasıyla 18 Kasım-5 Meyan tarihleri ortada yapılan çalışmalarda ise 21 olayla ilgilendiren 33 şahsa muamelat yapıldı. İşlem yapılan şahısların üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda 133,74 gram metamfetamin, 27,47 gram eroin, 17,50 gram kötü, 12 sayı bireşimli ecza, 6 nüsha bireşimli kannabinoid enjekte edildiği değerlendirilen kağıt parçası, 1 sayı hassas sağlama ve esrar kullanımına hadim aparatlar ele geçirildi. Üzerine muamele yapılan 1 isim, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – BURDUR

Share: