Bu cezire timsaha benziyor

Bu ada timsaha benziyor

ORDU Ordu’nun “asude kent (cittaslow)” unvanına eş Perşembe ilçesindeki “Timsah Adası” görenleri hayrete düşürüyor.

Ordu’nun Perşembe ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Belicesu Mahallesi’ndeki Timsah Adası kimi vakit ziyaretçi akınına uğruyor. Yerli ve ecnebi turistlerin uğrak noktası olan yarımada, kış mevsiminde bile ziyaretçilerini ağırlıyor. 2000 yılına kadar kimsenin Timsah Adası’nın varlığından haberi yoktu. Makul açıdan bakıldığı ant timsahı birebir andıran adanın, 2000’li yıllara büyüklüğünde fark edilmedi. Adanın çevresinde ve üst tarafında kâin yolun kenarından bakıldığında timsah şeklini kabul etmek kabil.

“Biz bile serencam zamanlarda özen ettik”

Fatsa ilçesinde hararetli ve zaman buldukça ailesi ile Timsah Adası’na gelerek burada espas nâkil Turgay Saika, uzun zamandır buraya geldiklerini fakat akıbet beş altı yıldır bu adanın timsaha benzediğini ayırt ettiklerini belirterek, “Tığ buraya mufassal yıllardan beri geliyoruz amma on paralık o gözle bakmamıştık, özen etmemiştik. Alelhusus serencam yıllarda Ordu’nun turizme açılmasıyla ilgili esasta bu biraz sağ olsun domestik öneticiler da bu anlamda Ordu’nun güzelliklerini ortaya anlamak hesabına ferah üstelik hamleler yapıyorlar. Tığ dahi serencam zamanlarda ilgi ettik. Alelhusus yukarıdan bakıldığında çok kesin ayrımsız şekilde timsaha benziyor” dedi.

“Düzgün tıpkısı açıdan bakıldığında timsaha benziyor”

El kenarından düzgün bire bir açıdan bakıldığında timsah siluetinin görüldüğünü ifade eden Sebep, “Sefer kenarından bakıldığında ciddi anlamda timsaha benziyor. Biz yazları filhakika uğramaya çalışıyoruz. Buraya kâmilen Timsah Adası amacıyla da gelenlerin olduğunu görüyoruz. Kimi Zaman makine ile duruyorlar, fotoğraf çekiyorlar. Buradan geçenlerin üstelik ilgisini çekiyor” diyerek konuştu.

Share: