Bolu’nun incisi Taşmak, yarıyıl tatilinde rabıt odağı oldu

Bolu’nun incisi Azmak, dönem tatilinde deste odağı oldu

BOLU – Bolu’nun doğa harikası Azmak Milli Parkı, fasıl tatilini değerlendirmek isteyen vatandaşların akınına uğradı. Ziyaretçiler, çocuklarıyla birlikte keyifli kânunuevvel geçirdi.

Şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta mevcut ve ‘Bolu’nun incisi’ olarak aşina Taşmak Milli Parkı, güneşli günde ziyaretçilerini ağırladı. Yemyeşil ormanların ortada kâin Bataklık, devir tatilini değerlendirmek isteyen vatandaşların ilgi odağı oldu. Doğada sevinçli geçenek nâkil misafirler, çocuklarıyla göl çevresinde gidiş yaptı, bereketli eli nimetli ajanda fotoğrafı çekti.

“Saf havayı ciğerlerimizde olağandan hissettik”

Tekirdağ’dan meslektaşlarıyla alay malay Gölcük’e mevrut hoca Mehmet Zeren, “Bu mevsimde kar beklentimiz boşa kullanılmış oldu ama yeniden dahi çokça adamakıllı benzeri doğaya cemaat. Bozulmamış havayı ciğerlerimizde fazlasıyla hissettik. Kar bekliyorduk ama kar yağmadığını öğrendik. Beklediğimiz kar manzaraları yerine yeşillik, göl ve natür manzarasıyla karşılaştık. Gene birlikte bu bizim için güzel” dedi.

“Çokça beğeniyorum”

Bolu’ya tatil amaçlı gelen ablasıyla birlikte Gölcük Milli Park’ında antlaşma geçiren Süpürge Otu Mütercim, “Burayı çokça beğeniyorum. Yazın bile gelmiştim. Mevrut bilcümle misafirlerimi öncelikle Azmak’e getiriyorum. Gökçe Yazın her vadi yeşil oluyor amma kışın üstelik havası haddinden fazla iyicene, haddinden fazla seviyorum. Zaman çekicilik çokça güzeldi. Ablamı getirdim. Onunla birlikte burada keyifli kânunuevvel geçiriyoruz” diye konuştu.

“İlk sefer geldik, gayet iyicene”

Devre tatilini Gölcük Milli Park’ında değerlendiren Selçuk Kültekin ise “İlk posta geldik, gayet pir. Yoğun bent birlikte var. Umduğumuzdan üstelik pir daha çok. Buraya Sivas’tan geldik, orada bile kar yağmamıştı. Burada da kar göremedik. İnşallah kar yağar” şeklinde konuştu.

Share: