Bolu’da fidye amacıyla kaçırılan 8 yaşındaki yavru kurtarıldı

Bolu’üstelik evinin bahçesinde oynarken kandırılarak fidye için kaçırılan 8 yaşındaki çocuk, ayrımsız hisse senedi merkezinin çatı katında sandalyeye angaje halde bulundu.

Sokakta yaşadığı öğrenilen O.Ö. isimli güç, ebeveynleri evde namevcut ve villanın bahçesinde köpeğiyle oynayan 8 yaşındaki Ö.B.Ö’yü tıpkısı müddet izledi.

Çocuğun eve girmesinin ardından köpeği kaçıran nahoş, hariç çıktığında Ö.B.O’ya köpeğinin yerini bildiğini ve kendisiyle gelirse yerini göstereceğini söyledi.

Teklifini kabul eden çocuğu kaçıran O.Ö, aksiyon merkezinin çatısına götürdüğü çocuğun ellerini, ayaklarını ve ağzını bantlayarak sandalyeye bağladı.

Daha sonradan kurtulmalık özlemek amacıyla eve giden ve çocuğunu evde bulamayan annenin selen vermesi üzerine bölgeye gelenleri görünce ürkü işleyen karanlık, koşmaya başlayınca vatandaşlar tarafından kovalandı.

Bu tam kovalamacayı fark fail ve görevde olmayan polis güçleri memurunun durdurduğu araçla ardı sıra gittiği O.Ö, vatandaşların üstelik sayesinde yakalanarak polis merkezine götürüldü.

İfadesinde çocuğu kurtulmalık amacıyla kaçırdığını itiraf fail zanlının, Ö.B.Ö’yü tuttuğu yeri tanım etmesi üstüne Yaşamkent Mahallesi’ndeki hisse senedi merkezine giden ekipler, çocuğu sandalyeye bantlanmış halde buldu.

Sağlık ekiplerince kontrolden geçirilen çocuğun durumunun gani olduğu öğrenildi.

Zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.

Share: