Bolu Valisi Kılıç’tan Dünya İnsan Hakları Günü mesajı

Bolu Valisi Erkan Kılıç, 10 Boşluk Dünya İnsan Hakları Haset dolayısıyla kuvve yayımladı.

Tığ, mesajında, her yıl 10 Fasıla tarihinin âdem hakları üzerine, kamu dünyada farkındalık ve bilincin gelişmesi üzere Acun İnsan Hakları Günü kendisine kutlandığını belirtti.

Herkesin fiyat hak ve özgürlüklere cemaat olmasının önemine değinen Tığ, bu anlamda İnsan Hakları Cihanşümul Beyannamesi’nin, tamam acun ülkelerini kuma hedefler ve değerler bütünü etrafında topladığını hatırlattı.

Tığ, lehçe, kitlesel ve evrensel boyutlarda yaşanan savaşlar ve devletlerin yayılmacı politikaları zımnında, insanın doğuştan erbap olduğu arz asıl hakkı olan dirilik hakkının ihlal edildiğini vurguladı.

İnsan haklarının korunmasının önemini anlatan Tığ, mesajında şunları kaydetti:

“Bizler, hâkimiyet sürdüğü umum coğrafyalarda ayrımlı medeniyetlerden, değişik kültürlerden insanların tıpkısı arada huzur ve cüret ortamında yaşamasını sağlayıcı, toplumda angajman, beraberliğin yapılış edilmesinde adalet ve müsamaha anlayışını değme şeyden faik tutan bayrı tıpkı devletin, soylu tıpkısı milletin evlatlarıyız. Yüce tarihimiz süresince bizden yardım talip, bize sığınan, zulme ve işkenceye uğrayan ki olursa olsun yanı sıra olduk, hakkın ve adaletin savunucusu olduk, gelişigüzel ahit hukukun üstünlüğünü gözettik. Bugün üstelik acun üzerinde küresel güçlerin mazlum coğrafyalarda yaşattıkları kayırıcı haysiyetine yaraşıksız tutumların, kötü muamelelerin ve hak ihlallerinin karşısında kararlılıkla duran devletimiz, dünya barışının sağlanmasında ve masum acun milletlerinin feryadına düş olma önünde umum dünya devletlerine denk dokuma etmektedir.”

Share: