Bolu Şehremini Özcan: “Bolu Belediyesi’nde sigara içmeyenler elan fazla mahiye algı”

Bolu Belediye Başkanı Özcan: “Bolu Belediyesi’nde sigara içmeyenler henüz çok aylık algı”

BOLU – Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan, sigarayı bıraktığını duyurmasının arkası sıra Şehremaneti’üstelik yeni bir uygulama başlatacağını açıkladı. Komutan Özcan, sülale ayından itibaren sigara içmeyenlerin elan fazla mahiye alacağını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, içtimai medya hesabı üzerinden sigarayı bıraktığını duyurdu. Sigarayı bıraktıktan sonra Bolu Belediyesi’nde de kullanılmamış bire bir uygulama başlatacağını açıklayan Özcan, belediyede personelden sigara içenlerin ve içmeyenlerin bildirilmesini istedi. Bin 384 personel arasından 800 kişinin sigara içtiği belirleme edildi. Komutan Özcan sigara içmeyen personelin elan çok maaş alacağını açıkladı.

“Sigara içmeyen elan aşkın takanak”

Şehremaneti personelinin sağlıklarını destek olmak gayeli bu uygulamaya gideceğini belirten Komutan Özcan, “2 tane sebep var. Ben sigarayı bıraktığım üzere mutluyum hassaten bunu hep Türkiye ile paylaştım hatta sigaranın yarayışlı olacağını savunacak kimse yok. Uray personeline sigarayı bıraktırmak üzere onların sağlıklarını arkalamak üzere ayrımlı bir uygulama yapacağım. Ünite ünite istedim sigara içenleri, içmeyenleri. Sigara içenle içmeyen bire bir ücreti almayacak. Tıpkı işi yapıyor diyelim biri sigara içiyor, biri sigara içmiyor bire bir ücreti almayacak. Seksiyon personelinden benzer vereyim sigara içenler, içmeyen bire bir ücreti almayacak. Sigara içmeyen henüz çok algı” dedi.

“Biber Dolması söyleyen olursa…”

Sigara içmiyorum diye niteleyerek dolma söyleyenler üzere birlikte tılsım aldığını belirten Özcan, “Tıpkı mantığı var sigara içen personel ile içmeyen personelin hisse senedi verimliliği da bire bir olmuyor. Eş geliyor burada, finansal hizmetlerde sigara içiyor. Sigara soğurmak üzere dışarı çıkıyor, seçme hariç çıkışı minimum 5 dakikaya tekabül ediyor. Günde 75 an, sigara içmeyenden elan bir iki çalışıyor. İşte bunların hepsini düşündük. Hile söyleyen olursa ona verdiğim teşvikin 10 katını vurdumduymaz alacağım” ifadelerini kullandı.

“Sigara içmeyen personelimiz akşama büyüklüğünde çalışıyor”

Sigara içmeyenlerin tamlık mücahede yaptığını dile getiren Tanju Özcan, “Öncelikle çalışanları motive etmek için yapıyorum ikincisi ise essah tıpkısı etken sigara içmeyen personelimiz akşama büyüklüğünde çalışıyor. 8 saatlik mesaisini tamam yerine kullanıyor ama başkası 6,5 saat say yapmış oluyor zira 1,5 saatini sigara içmekle geçiriyor” diyerek konuştu. Sonuç namına Özcan şu ifadelere vadi verdi:

“Belediyede şu anda arızi 200 kadar personelimiz var mevsimsel onları üstelik karışma edersem bin 384 kişide 800 güç yani Uray çalışanları yüzde 58.1’i sigara kullanıyormuş. Şişko il sözleşmesi ile başlatmak istiyorum hem memurlarla ilgilendiren şişko yer sözleşmesi yapacağız.”

(EÖ-RFK-DK-Y)

Share: