Bodrum’da mevcut kemik parçasının kayıp darülfünun öğrencisine ilgilendiren olduğu belirlendi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde ormanlık alanda mevcut mızrap parçasının kaybolma yerine aranan 26 yaşındaki hususiyet fakültesi öğrencisi Vedat Altun’a ilişkin olduğu tayin edildi.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Ünsiyet Fakültesi akıbet derslik öğrencisi Altun’un sonuç görüldüğü Torba Kavşağı civarındaki ormanlık alanda ağustota yapılan taharri sırasında mevcut kemik parçasının gönderildiği İzmir Adli Tababet Kurumu’ndaki DNA analizleri tamamlandı.

Analize bakarak mızrap parçalarının Altun’a ilgili olduğu tayin edildi.

Bunun üzerine polis ve güllabi ekipleri ile Muğla 911 Taharri Istirdat Araştırı Derneği gönüllülerince kemiklerin bulunduğu ormanlık alanda baştan arama çalışması yapıldı.

Yaklaşık 50 kişinin kayran aldığı çalışmalarda dron ve kadavra köpeği de kullanıldı. Aramalar sonucunda Altun’a ilgili bambaşka tıpkı ize rastlanılamadı.

Bodrum ilçesinde bipolar bozukluğu olan ahbaplık fakültesi sonuç sınıf öğrencisi Vedat Altun’dan 6 Temmuz’dan bu yana malumat alamayan ailesi, zayi başvurusunda bulunmuştu. Ağustos’ta yapılan aramalarda Torba Mahallesi civarındaki ormanlık alanda tıpkısı kemik parçası bulunmuş ve analize gönderilmişti.

Share: