BODRUM’DA KAYIP ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ ÖĞRENCİSİ ARANIYOR

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde, darülfünun öğrencisi Vedat Altun (26) aynı ay geçmiş kayboldu. Ailesinin zayi ihbarının arkası sıra yapılan aramalar serencam vermeyince, güvenlik, gidiş geliş, ihsas ve JASAT tarafından dron, kadavra köpeği ve helikopter destekli açık yetenekli himmet başlatıldı. Altun’u nail olmak için tahminî 50 şahsiyet grup kuruldu.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Ahbaplık Fakültesi 4’üncü dershane öğrencisi Vedat Altun, yaz döneminde otelde gitmek amacıyla Bodrum’a geldi. Bipolar bozukluğu olduğu öğrenilen Altun, 6 Temmuz’da Husye Mahallesi’nde çalıştığı otelden ‘hava almaya çıkıyorum’ diye ayrıldı, benzeri elan birlikte dönmedi. Altun’dan bilgi alamayan ailesi Erzurum’dan Bodrum’a gelip, zayi ihbarında bulundu. İhbarın peşi sıra Altun amacıyla arama çalışması başlatıldı. Çevredeki düzenlilik ve mobese kamerası kayıtları incelenmeye makbuz. Mobese kayıtlarında, Altun’un en son Torba Kavşağı’nda görüldüğü tespit edildi. Fakat bu bölgede yapılan aramalardan akıbet alınamadı. Ailesi ve yakınları ayrımsız kavşakta sergilik açıp, posta tutmaya başlamıştı.

GENİŞ ÇAPLI ARAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı’na kapalı asayiş, trafik, ihsas ve JASAT ekiplerinin dron ve kadavra köpeği destekli çalışmaları sürerken, aramalara Ankara’dan gelen Bitirmiş Arama Istirdat ekibinin yanında polis güçleri, AFAD, UMKE ve Muğla 911 Taharri Istirdat ve Araştırı Derneği ekipleri de destek vermeye başladı. Bunun beraberinde açıktan polis helikopteri da kontrol çalışmalarına katılıyor.

Er Bezi ve Kızılsöğüt bölgesinde kestirmece 50 nefis benzeri kol, açık bir alanda taharri çalışmalarını sürdürüyor.Share: