BODRUM’DA KAYIP ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ ÖĞRENCİSİ ARANIYOR-ILIŞIK KAYNAK

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde, darülfünun öğrencisi Vedat Altun (26) aynı kamer evvel kayboldu. Ailesinin kaybolma ihbarının ardından yapılan aramalar akıbet vermeyince, düzenlilik, trafik, istihbarat ve JASAT marifetiyle dron, kadavra köpeği ve helikopter destekli açık çaplı iş başlatıldı. Altun’u hatırlamak amacıyla tahminî 50 yabanlık kol kuruldu.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Hususiyet Fakültesi 4’üncü dershane öğrencisi Vedat Altun, yaz döneminde otelde harıldamak için Bodrum’a geldi. Bipolar bozukluğu olduğu öğrenilen Altun, 6 Temmuz’bile Torba Mahallesi’nde çalıştığı otelden ‘hava almaya çıkıyorum’ diye niteleyerek ayrıldı, tıpkı elan da dönmedi. Altun’dan veri alamayan ailesi Erzurum’dan Bodrum’a gelip, zayi ihbarında bulundu. İhbarın ardından Altun amacıyla arama çalışması başlatıldı. Çevredeki düzenlilik ve mobese kamerası kayıtları incelenmeye makbuz. Mobese kayıtlarında, Altun’un en üst Torba Kavşağı’nda görüldüğü belirleme edildi. Ancak bu bölgede yapılan aramalardan serencam alınamadı. Ailesi ve yakınları bir kavşakta stant açıp, defa tutmaya başlamıştı.

GENİŞ ÇAPLI TAHARRI ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Bodrum İlçe Uyanık Komutanlığı’na sınırlı güvenlik, gidiş geliş, istihbarat ve JASAT ekiplerinin dron ve kadavra köpeği destekli çalışmaları sürerken, aramalara Ankara’dan mevrut Açıkgöz Kontrol Istirdat ekibinin yanında polis güçleri, AFAD, UMKE ve Muğla 911 Arama Istirdat ve Araştırı Derneği ekipleri birlikte bindi vermeye başladı. Bunun yanı sıra açıktan polis güçleri helikopteri birlikte arama çalışmalarına katılıyor.

Testis ve Kızılağaç bölgesinde tahminî 50 yabanlık bir grup, geniş tıpkı alanda taharri çalışmalarını sürdürüyor.Share: