Bodrum Belediyesi’nin Hatay Arsuz Hukuk Kenti’nde Sığa Artıyor

Kıyamet bölgesindeki yurttaşların mıhlı koşullarda barınması ve anne ihtiyaçlarını gidermesi için Bodrum Belediyesi aracılığıyla kurulan Hatay Arsuz Hukuk Kenti’nde tahaffuz kapasitesi artırılıyor.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından Hatay’ın Arsuz ilçesinde Bodrum Belediyesi tarafından kurulan çerge kente 50 keçe ve 6 konteyner elan eklendi. 127 deri ve 35 konteynerde yurttaşlar ağırlanmaya bitmeme ederken; mecmu 642 depremzede deri-taşımalık kentte anne ihtiyaçlar gideriliyor.

Dostluk Kenti’nde depremzedelere günde 3 el yemek izzetüikram edilirken; 6 işlek aş damı ile 12 abdesthane, 4 duş, 2 sınıftan oluşan çocuk yuvası ve 1 eczane birlikte toplam 20 bin metrekarelik alanda yurttaşların hizmetine sunuluyor. 25 şalter depremzedelerin hizmetinde bekletiliyor. 58 personelle birlikte 1 doktor ve 1 baytar de bölgede fariza yapıyor. İdari kadronun, personelin barınması ve evgin toplantıların yapılabilmesi üzere 12 taşımalık ve 4 otağ de toprak halkına bakım eden takım amacıyla hazırlandı. Ayrıksı taraftan bakım verilen bölgeye Bodrum’de toplanan yardımlar dahi ulaştırılmaya devam ediyor.

Mobil kreşte ise fahri canlandırma ekibi, depremzede çocuklar üzere etkinlikler düzenliyor. Son düzenlenen etkinlikte, Milli Eğitim Bakanlığı’na sınırlı 4 ruh bilimci ve 1 okul öncesi hoca çocuklara eşlik etti.

Arsuz’daki eş güdüm çalışmalarının devamlılığı üzere Bodrum Belediye Komutan Yardımcısı Tayfun Yılmaz’ı görevlendiren Başbuğ Ahmet Aras, Bodrum’a döndükten sonra baştan yer sarsıntısı bölgesi Malatya ve Elazığ’a gitti. Komutan Aras, CHP Umumi Komutan Yardımcısı ve Malatya Saylav Veli Ağbaba, Bodrum Tecim Odası Komutan Yardımcısı İbrahim Akkaya, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömert ile gelişigüzel; Malatya Melekbaba Mahallesi’nde zelzele mağduru yurttaşlarla ayrımsız araya gelerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Share: