Bodrum 15 dakikada kabusu yaşadı: Bora sokakları göle çevirdi, evleri akarsu bastı

Bodrum 15 dakikada kabusu yaşadı: Sağanak sokakları göle çevirdi, evleri akarsu bastı

MUĞLA – Bodrum’da dangadak bastıran bora, 15 zaman içerisinde ana yol, sokaklar dereye döndü, bazen evleri atılan akarsu bastı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Muğla amacıyla bora yağmur uyarısında bulunmuştu. Sabah saatlerinden itibaren aralıklarla yağan baran, öğleden sonra şiddetini arttırdı. Ansızın bastıran yağmur, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Yağmura dışarıda tedariksiz yakalanan vatandaşlar, sığınacak saha aradı. Sağanak yağış dolayısıyla kaymakamlık merkezindeki Öz Çıkmaz, Konacık Kanuni Hükümdar Süleyman Caddesi, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Üçkuyular Caddesi dereye döndü. Kâh noktaların göl, bazı noktaların de dereyi andırdığı yollarda gidiş geliş yavaşladı.

Mazgal başında nöbet

Bodrum Belediyesi Zabıta ekipleri, Destek ekipleri ve Mekân esirgeme ekipleri yağışın incitici olduğu anlarda sorun yaşanabilecek noktalarda hazır bekledi. Ekipler, tıkanıklık olan yerleri açarak suyun henüz çok birikmesinin önüne geçti.

Evleri akarsu bastı

Yağış nedeniyle Eskiçeşme Mahallesi’ndeki 4 daireyi ise atık su bastı. Yağışla klozetlerden taşan atık sular evlerin içerisine doldu. çabucak neye uğradıklarını şaşıran karı sakinleri, suyu boşaltma etmeye çalıştı. Atılmış su cümle olarak boşaltma olmayınca kapıların eşik kısmı kırıldı. Evini atılmış su basan Hamza Şahika, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“15 zaman boğanak yağmur bastı. Geçen haftaki yağışta de aynı durumla karşılaştık. Devrisi günü uray çalışanları geldiler, temizlediler ama hal bulunacağı söylendi. Eyvallah dedik, münteha dedik. Ama hal bulunamadı, bugün 15 dakika yağmur aynı memlekete hangi yapabilir? 4 daireyi bedaheten bastı. Hoppadak bizim ofis değil. Komşunun dairesinde eşiği tığ kırdık. İçerisi su meşbu kadının efsus. Eşyaları akarsu altında kaldı. Özlük evimizden vazgeçtik, ona yardıma koştuk. Bizim habbe manasız elhak beyninde. Hangi yapabiliriz ben anlamıyorum, çözümü biz mi bulacağız? Vatandaşım ego. Ben MUSKİ’yi aramışım, belediyeye gitmişim. Ego herhangi bir cins başvurumu yaptım. Ego daha hangi yapabilirim? Burada yazık olduğunu, borularda tıkanıklık olduğunu anlattık.”

Bodrum Belediyesi ekipleri su basan evlerde, vatandaşlarla gelişigüzel saffet çalışması yaptı.

Share: