Bitlis’te STK’lerden “Aileni koru, ifsada dur de” açıklaması

Bitlis Uygarlık ve Eğitime Bindi Platformları ile Türkiye Ev Meclisi üyeleri “Aileni koru, ifsada dur birlikte” temasıyla matbuat açıklaması yaptı.

Ulu Cami girişinde düzenlenen izah, Din-Sen Bitlis Ofis Başkanı Behzat Durak’ın Kur’an-ı Selek tilavetiyle başladı.

Burada toplananlar hesabına açıklamayı okuyan Bitlis Uygarlık Platformu Çağ Sözcüsü Cengiz Şahin, aileye, gençliğe, çocuklara, nesle ve birçok değere yapılan herhangi bir tür bozguncu ve sapkın saldırılara alın olduklarını söyledi.

Gençlerin ahlakını becermek, ailenin dini ve geleneksel yapısını dağıtmak amacıyla etkin beğenilmeyen zihniyetli güruha karşı dimdik ayakta olduklarını yayımlamak üzere toplandıklarını belirten Delicesine, şunları kaydetti:

“Dünyayı istedikleri üzere imale etmek için seçme tür ifsadı ve sapkınlığı yaymaya etkin toptan kimi yabansı güçlerin ve aramızdaki uzantılarının açtığı hayasız aynı taarruzla karşı karşıya olduğumuzun bilincindeyiz. İnsanlık düşmanı bu benzeri avuç kapitalist anamal sahipleri, sülale yapımızı, ahlakımızı, değerlerimizi ve neslimizi yenmek üzere ne kabil atılım yaptığını ve emellerine birleşmek amacıyla birtakım cemiyet ve örgütlenmelere milyon dolarla finansman sağladıklarını biliyoruz.”

Açıklama, müftü yardımcısı Abdullah Temizkan’ın dua etmesiyle sona erdi.

Share: